Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Вести
11.03.2012, 12:35
Претепан 65-годишен маж во Ѓорче ПетровГрупа од десттина непознати напаѓачи вчера вечерта околу 19:40 часот го нападнале 65 годишниот А. О. и го претепале.

Настанат се случил пред Европската очна болница Св.Лазар во населбата Ѓорче Петров.

Непознатите напаѓачи без причина и повод почнале да го напаѓаат шеесет и пет годишникот и да го удираат со безбол палки, боксови и клоци во пределот на главата и телото.

По ова групата избегала преку мостот кон Сарај, а полицијата превзема мерки за расчистување на инцидентот.

Статијата е прочитана 3445 пати.

Испрати коментарКаменуван автобус на вевчанската компанија "Сприја" кај Велешта
Антимакедонски протести во Албанија
Дрвокрадци турнаа џип на Шумска полиција во ендек
Новата ролерско-велосипедска патека на кејот на Вардар
Патот кон НАТО значаен за стабилноста на Македонија и регионот
Од петок АСНОМ ќе почне да заседава во „Жена парк“
Пронајдено починато лице во скопско Горно Лисиче
Кичевчанец се обесил во својот дом
Го болел стомак, па се избодел со нож
Во Прилеп три тепачки во кои се нападнати малолетни момчиња
Европскиот парламент утре гласа за напредокот на Македонија
Битолчанка претепана и ограбена на улица
Маковеј - Македонија заслужува да почне преговори со ЕУ
Осквернавен споменик на бранителите во Штип
Владата разгледува намалување на цената на нафтените деривати
Заниер - Брзо разрешување на инцидентите
Скотланд Јард повторно ја уапси Ребека Брукс
Иванов - Нема место за етнички судири и нетрпеливост
Адмиралот на НАТО, Ставридис во посета на Македонија
Пападопулу лута на Попоски
Борците од НОВ против преименување на улиците
Али Ахмети кај Пол Волерс
Силен ветер откорна дрвја и оштети возила
Нимиц смислувал преодно име
Дваесетина икони украдени од црква во Кичевско
Кај Собрание запален „мерцедес“
Четиринаесет лица загинаа во серија напади во Ирак
Американски сенатор бара Македонија да влезе во НАТО
Меркел во ненадејна посета на Авганистан
Базенот „Карпош“ од денеска повторно во функција
Град Скопје презема мерки за спречување на инцидентите
Реконструкција на осветлувањето во Старата скопска чаршија
Бензините поскапуваат два, а дизелот половина денар по литар
Кон Тики Скај од мај ќе лета од Скопје кон 14 дестинации
Расмусен - Шок поради убиството на цивили во Авганистан
Талибанците најавија одмазда за масакрот во Авганистан
Во пожар во Истанбул загинаа 14 работници
Вчера и ноќеска не се регистрирани инциденти
Маскиран ограби поштенска експозитура
Во БиХ најмногу заработуваат менаџерите, а најмалку собарките
Во пензија како и досега
Државното знаме симнато од тетовското Теќе
Груевски - Тезата дека Владата ангажирала тепачи е идиотска!
Американски војник уби 16 цивили во Авганистан
Промовирани нови 68 двокатни автобуси за ЈСП Скопје
Шеесет и девет години од холокаустот на македонските Евреи
Папандреу и официјално поднесе оставка
Груевски вети казни за сторителите на инцидентите
Министерката Јанкулоска ги изгоре рацете со врела вода
„Систина“ е супербренд за 2011 и 2012 година
И Македонец на листата најбогати на „Форбс“
Берлускони на гости кај Путин
МОН промовираше систем за откривање плагијати
ОБСЕ ги осуди инцидентите, бара итно расчистување
Во Скопје и Тетово синоќа регистрирани нови инциденти
Владина делегација во лов на инвеститори во Малезија
Да се гарантира безбедноста, не е важно кој прв почнал
На Грција и го отпишуваат долгот
Европа намали плати, укина бонуси и отпушта вработени
Фикрет Абдиќ пуштен на условна слобода
„Билд“ одбива да го „отпише“ грчкиот долг
Сообраќајот во зимски услови, магла кај Стража и Страцин
Карлос Слим повторно најбогат во светот според „Форбс“Nema kraj na nasilijata, 11.03.2012 12:55:11
Znaci ni apelite ni sednicata na komitetot za medjunacionalni odnosi ni izjavata na ministerkata ne pomognaa. Nasilijata prodolzuvaat. Izgldea sepak tie imaat podlaboki celi i ne se tolku naivni kako sto sakaat da ne ubedat politicarite.Vaka pocna i vo sredinata na 80-te godini na Kosovo. koga gi maltretieraa srpskite gradjani i im stavaa flasi vo anusot se so edina cel da gi zaplasat i da go ocistat Kosovo od preostanatite Srbi. Toa nemase da im uspee , ako ne se zamesase Vujko Sam so svojata demokratija i avijacija. , pa im, go podari na tacna Kosovo. E sega ce ja baraat i Zapdna Makedonija, pokasno i Cemerija. Balkansikte zemji koi se zagrozeni od rasteckiot albanski nacional sovinizam treba da se dogovorat i zaednici istapat protiv nego, pa da vidima na sto ce izleze. A mislam deka vo mdjuvreme Viujko Sam vide so kogo si fatil rabota, pa negoviot stav vece popoleka se menuva na steta na Albancite.
miki, 11.03.2012 15:32:10
Бранко е крив???????????????????
zrak, 11.03.2012 16:43:04
policijata prezema merki?a ta policija da ne e kako komitite na vardar silna da pee pesni samo vo stadioni,taka pokazuvaki kolku e hrabra.komiti hahaha,a u svari kokoskari.
jimmy1, 11.03.2012 18:03:35
Stom izbegale kon Saraj se znae koj se. Amnestijata gi napravi uste pozanikade. Dali za vakvi treba amnestija ili pak edna ubava debela senka vi Idrizovo. Ako nesme sposobni da se spravime so ovie nasilnici onda netreba da postovame kako drzava. Neni cinese slobodata vo YU mislevme somostalni ke bideme podobro, no za zal ispadna obratno, kaj nas e poloso i od Afrika. Neznam zosto voopsto imame policija, ovie incidenti odat veke nekolku dena a policijata i lisicata Gordana ne prevzemaat nisto. Znaci dokazano e deka policijata e tuka da tepa i ubiva a ne da ne zastituva od ovie nasilnici. Zelezoto se kova duri e svito a ne od koga ke se oladi, posle dane bide kasno, ako pozne treba da se zavrsi do kraj, zosto so vakvi nepismeni, so luge bez mozok ne se gradi drzava.
soros, 12.03.2012 02:50:12
Nasilnicite treba da se sudat po osnov na obid za ubistvo. Mozebi treba da se razmisli za novi zatvori vo programata Skopje 2014. Nasilstvoto na verska i etnicka osnova treba da se kazni so najvisokite kazni predvideni so zakonot. Pravoto na sekoj graganin na sloboden zivot i suverenitet treba da se brani so site sredstva. Osteteniot 65 godisen covek treba da bara i privatna osteta po sudski pat od nasilnicite.
Od Gjorce, 12.03.2012 03:56:21
Mnogu se silni i hrabri ovie borci za covekovi prava.Ova e navistina ponizuvacki.

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


Време
Скопје, 4°C

Претежно облачно

Среда
Делумно облачно
Макс: 13°C, Мин: 2°C

Четврток
Ведро
Макс: 13°C, Мин: 2°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |