Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Магазин
23.04.2012, 09:58
Заврши снимањето на „Др. Хаус“Сите актери синоќа се собраа на црвениот тепих по повод завршувањето на снимањето на серијата

По речиси осум години заврши снимањето на серијата „Др.Хаус“. Една од најголемите американски сериии во последно време од главниот актер, Британецот Хју Лори, направи светска ѕвезда.

Сите актери синоќа се собраа на црвениот тепих по повод завршувањето на снимањето на серијата.

- Генерално зборувајќи, многу сум лош кога се во прашање поздравните говори. Добар сум некаде на средината, никогаш не сум добар на почетокот или при крајот. Ова беше едно долго зборум за ликот што го глумев и екипата од 300 луѓе со кои работев. Ова беше еден многу емотивен период, и продолжува да е, рече Лори за Zap2it.

Лори за улогата на ексцентричниот Хаус освои два Златни глобуса и неколку пати беше номиниран за Еми. Освен тоа, тој стана најдобро платениот телевизиски актер. Од тие причини. Лори во 2012 година вле��е во Гинисовата книга на рекорди. Имено, тој беше платен 700.000 долари по епизода.

Откако заврши со снимањето Лори планира да замине на турнеја со својот бенд.

Последната 177-ма епизода од серијата беше наречена „Everybody Dies“, што беше неговата максима.

Последната епизода од „Др.Хаус“ во САД ќе биде емитувана на 21 мај.

Статијата е прочитана 476 пати.

Испрати коментар„Драми“ од Дејан Дуковски промовирана во МНТ
Каде исчезна првата дама на Русија?
„Орбитал“ и „Паблик Енеми“ на „Скопје гори“
Со автобиографија ги вратил долговите
Збогум за свршеникот, па во прегратка на Шон Пен
Линдзи Лохан ќе ја глуми Елизабет Тејлор
Шест дена во фокусот на книгата
Ексцентричниот Авнер ќе го отвори „Пaнфиз“
Светска премиера на „90 минути“ на Иво Трајков во Берлин
Доделени наградите на „Мајкрософт“ филмскиот фестивал
Младата Ева Богоевска на фестивалот „Сан Ремо Јуниор“
„Или-или“ со нови наслови и попусти на Саемот на книгата
Предавања на Виталиј Комар во Музејот на современа уметност
„Животот на Молиер“ - претстава за паметење
Жарко Лаушевиќ заработил 200.000 евра од својата книгаkoskar, 23.04.2012 10:56:06
negovata maksima e everybody lies - site lazat... everybody dies e zivoten fakt i glupavo e da bide necija maksima :-)

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


Време
Скопје, 21°C

Делумно облачно

Среда
Ведро
Макс: 23°C, Мин: 7°C

Четврток
Сончево
Макс: 24°C, Мин: 9°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |