Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
10.07.2012, 15:06
Маркус Кемби се врати во ЊујоркКемби е дел од НБА-лигата уште од 1996 година и оттогаш има настапувано во Њујорк, Торонто, Денвер, ЛА Клиперс, Портланд и Хјустон

Њујорк се трампа со Хјустон при што успеа да го привлече Маркус Кемби (38), а „ракетите“ ги добија Тони Даглас, Џером Џордан и Џош Харелсон плус право на избор во втората драфт-рунда во 2014 година и во 2015 година.

Кемби е дел од НБА-лигата уште од 1996 година и оттогаш има настапувано во Њујорк, Торонто, Денвер, ЛА Клиперс, Портланд и Хјустон. Во трката за него се вклучи и Мајами, но раководството на никси му понуди договор со подобри услови. Се обврза на верност кон клубот на три години во кои ќе заработи 13,2 милиони долари. Во кариерата има просек од 9,7 поени и 9,9 скока по натпревар.

Жител на Њујорк повторно е Стив Новак, кој ќе потпише четиригодишен договор вреден 15 милиони долари. Меѓу никси, како слободен играч, се врати и Џеј Ар Смит, откако постигна договор за две сезони „тежок“ 2,8 милиона долари.Статијата е прочитана 309 пати.

Испрати коментарРашар Луис во Мајами, Грифин останува во Клиперси
На скијачката Захробска и е отстранет тумор на хипофизата
ФИФА призна корупција, Авеланж и Тешеира примале потк��п
Втора победа за македонските кошаркарки на ЕП за мали земји
Ренова по формална промоција во Сан Марино
Металург пред успех за клупската историја
Селими претпоследна на СП за јуниори
Баерн ги продаде сите сезонски влезници
Лазовски - Кошот во Каракас виновен за неефикасноста
Кувајќанец го купи Нотингем Форест
Марадона доби отказ во Емиратите
Трка во Сингапур уште пет години
Шкендија испадна со гол од центар!
Олимпиското злато следна цел на Федерер
Првенец за Тричковски во вториот меч за Бриж
Манчини го продолжи договорот со Сити
МЗТ Скопје ќе дебитира во АБА лигата против Цибона
„Гаспром“ го носи Брест во СЕХА-лига
Вебер ќе вози за Ред бул и в година
Фенербахче Улкер загриза за Мекејлеб

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

  


Site Meter


Време
Скопје, 34°C

Ведро

Четврток
Делумно облачно
Макс: 38°C, Мин: 17°C

Петок
Сончево
М��кс: 36°C, Мин: 18°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
(ИНТЕРВЈУ) Сузан Сарандон: Се уште сум хипи-девојка
Моите синови десет години не ги гледаат моите филмови и немаат интерес за тоа, ни изјави холивудската актерка во Карлови Вари
(ФОТО) Го истетовираа Тодор Александров
На околната ограда со црн спреј е напишано „Грујо носи си го“, а петметарската бронзена скулптура е испрскана со бела бо...
(ФОТО) Награден стрипот „Волшебното катче на Цане“ на Тхе Мичо
Еден од најдобрите македонски стрип цртачи, беше награден со специјалната награда во чест на Миодраг Величковиќ – Мивел,...
(ФОТО) Кавадарчанец освои бронза на натпревар за генијалци
Ѓорѓи Шемов се натпреваруваше со научен труд од областа на заштитата на животната средина...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | ��оментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |