Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Вести
18.03.2012, 16:27

Пронајден женски труп во Долно Лисиче

Седумдесетгодишна жена е пронајдена мртва во атарот на скопско Долно Лисиче, во местото нарекувано Ледиње. Случаен минувач го забележал мртвото тело на десниот брег во водите на Вардар. Жената била облечена во кафеава кожена јакна, црни тренирки и зелена блуза. Идентитетот се' уште не е познат, бидејќи со себе немала никакви документи. Телото на почината е предадено на обдукција. (Х.Р.)


Статијата е прочитана 2200 пати.

Испрати коментарОграбена и оштетена црква во Тетово
Пријави педофилија на 15-505
Петмина повредени при изградба на „Сити мол“
Скопјанец крадел охридски бисери
Српскиот убиец возел такси низ Охрид
Исчезнати со години

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


Време
Скопје, 23°C

Ведро

Среда
Ведро
Макс: 21°C, Мин: 5°C

Четврток
Сончево
Макс: 21°C, Мин: 6°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |