Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Магазин
25.07.2012, 16:07

Се ожени лидерот на Северна Кореја Ким Јонг Ун

Сопругата на младиот водач се вика „другарка Ри Сол Џу“, а се претпоставува дека таа е поранешна пејачка

Мистериозната жена, која неодамна беше видена во јавноста во друштво на Ким Јонг Ун, лидерот на Северна Кореја, е неговата сопруга. Така изјавил висок јужнокорејски функционер. Како што наведува Би -Би-Си, сопругата на младиот водач се вика „другарка Ри Сол Џу“.

- Според моето мислење, таа по се' изгледа е негова соруга - изјавил Ју Ву Ил, министер за обединување на двете Кореи.

Меѓутоа, тој не го образложил својот заклучок. Елегантно облечената жена, стара триесетина години, видена е со младиот лидер Ким, на 5. јули, на концерт во Пјонгјанг, а потоа на 8. јуло, при неговата посета на мавзолејот посветен на дедо ми Кил Ил Сунг.

Медиумите спекулираат дека придружничката на корејскиот водач е поранешна пејачка.

Потоа, на 24. јули, државната телевизија прикажала фотографии на кои истата жена се гледа покрај Ким, при посетата на една градинка во Пјонгјанг. Тоа ги поттикнало претпоставките за нејзиниот идентитет. Некои тврделе дека тоа е сестрата на Ким, иако официјалните севернокорејски медиуми, се' уште не кажале официјално која е младата дама.


Статијата е прочитана 1622 пати.

Испрати коментар(ИНТЕРВЈУ) Сексот е само средство за смирување
Одземено старателството на бабата врз децата на Мајкл Џексон
Прин��от Вилијам не ја сака Пипа во својот дом
Постери за Олимпијадата изложени и во Скопје
Вечер посветена на поезијата на Маџиров во Пазин
Почитувачи на Тесла предлагаат СПЦ да го прогласи за светец
Драмски театар со „Хамлет“ на фестивал во Полска
„Три“ ја издаде хит-книгата „Долна земја“ од Џозеф О’ Нил
Аврил Лавињ го оставила момчето заради девојка!?
(ИНТЕРВЈУ) Очекувам оваа музика да се слуша долго време
Том Круз купува куќа поблизу до Сури
Бред Пит за два милиони долари во Величествениот
Ќе се реконструира киното на браќата Манаки!?
Повикал итна помош за задача од математика
„Синтези“ го посвети 28. број на Дејан Дуковски
Се подготвува спектакл за концертот на Чолиќ во Охрид
„Електра“ од Данска на Фестивалот „Стоби“
Џони Деп жали поради прекинот со Ванеса Паради
Мадона се уште користи оружје на концертите
Македонија ќе учествува на Саемот на книгата во Москва

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

  


Site Meter


Време
Скопје, 31°C

Делумно облачно

Петок
Ведро
Макс: 33°C, Мин: 17°C

Сабота
Сончево
Макс: 36°C, Мин: 18°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
ОДБРОЈУВАЊЕ ДО ОЛИМПИЈАДА
Вечерва почнуваат Олимписките игри во Лондон...
Денот на отворањето почна со ѕвонење на илјадници ѕвона
Први се огласија големите ѕвона на кулата часовник Биг Бен, покрај зградата на британскиот Парламент и брегот на Темза, ...
Усеин Болт посакува четири олимписки злата
Олимпискиот шампион и светски рекордер во спринтерските дисциплини на 100 и 200 метри, покрај „своите“ дисциплини, ќе тр...
Свеченото отворање ќе ги засени големите пропусти!
Камерон: Олимпијадата е најголемата безбедносна операција во мирно време
Торп во Лондон како коментатор
Грчка олимпијка расно навредувала на „Твитер“

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |