Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Магазин
25.04.2012, 14:34
Каде исчезна првата дама на Русија?Се шпекулира дека некогашната стјуардеса на „Аерфлот“, Људмила е затворена во некој манастир, близу Псков, покрај границата со Естонија

Мишел Обама е позната колку Барак, по Карла Бруни воздивнуваат илјадници мажи низ светот... Сопругите на претседателите на големите држави се присутни во јавноста речиси колку и нивните сопрузи. Секаде – освен во Русија.

Имено, освен во една протоколарна прилика, Људмила Путин, сопругата на рускиот претседател Владимир Путин, веќе подолго време не е видена во јавноста, а веќе се шпекулира дека некогашната стјуардеса на „Аерфлот“, е затворена во некој манастир, близу Псков, покрај границата со Естонија. Според други верзии, Људмила е затворена во луксузната вила покрај Санкт Петербург, или пак е во раскошната дача на брегот на Црното Море.

Познавачите на приликите велат дека првите несогласувања меѓу првата дама на Русија и Владимир Путин се случиле уште во 2008 година, кога тој го напуштил местото на претседател и преминал на местото премиер. До тој ден Путин својата сопруга ја водел на службените патувања, се дружела на приемите со Чери Блер и Лора Буш, а во руските медиуми била присутна постојано. Одеднаш, исчезнала преку ноќ.

„Можеби Путин ја доживува само како традиционална руска сопруга, на која не и' е место во јавноста“ – вели рускиот социолог Олга Криштановска.

Сепак, малку е веројатно дека Људмила ги заменила светлините на политичката сцена со шпоретот во резиденцијата на Путинови, зашто посакала мирен дом. Се знае дека токму околу 2008 година, Путин влегов во прилично блиски односи со Алина Кабаева, некогаш позната гимнастичарка, а сега пратеничка во руската Дума. Кабаева, која ја краси несекојдневна убавина и Путин станале многу блиски пријатели. Сепак, и таа полека минала во втор план, зашто Путин сега е многу близок со Ана Чепман, протераната шпионка од САД. Путин сака не само млади, туку и познати жени. А Људмила и понатаму ја нема...Статијата е прочитана 5094 пати.

Испрати коментарФотографии - Карванот „Среќни вести“ во Битола
„Марина Абрамович
Викторија Абрил горда на филмот на Митевска
„Дежа ву“доби Гран при на „Панфиз 2012“
По повод смртта на Светлана Христова-Јоциќ - комеморација во ДПМ
Лилјана Петровиќ во тимот на Калиопи
Почина Светлана Христова Јоциќ
„Ромео и Јулија“ за отворање на „Охридско лето“
„Театра“ прославува прв роденден
Затворање на Скопскиот фестивал со филмот на Теона Митевска
Дуќаните-лепенки во Безистен не требало да се урнат
Добротворен настан за обнова на училиште во селото Серменин
„Балканска приказна“ во Куршумли ан
„Пипл“ ја прогласи Бијонсе за најубава жена на светот
„Драми“ од Дејан Дуковски промовирана во МНТ
„Орбитал“ и „Паблик Енеми“ на „Скопје гори“
Со автобиографија ги вратил долговите
Збогум за свршеникот, па во прегратка на Шон Пен
Линдзи Лохан ќе ја глуми Елизабет Тејлор
Шест дена во фокусот на книгата
Ексцентричниот Авнер ќе го отвори „Пaнфиз“
Светска премиера на „90 минути“ на Иво Трајков во Берлин
Доделени наградите на „Мајкрософт“ филмскиот фестивал
Младата Ева Богоевска на фестивалот „Сан Ремо Јуниор“
„Или-или“ со нови наслови и попусти на Саемот на книгата
Предавања на Виталиј Комар во Музејот на современа уметност
Заврши снимањето на серијата „Др. Хаус“
„Животот на Молиер“ - претстава за паметење
Жарко Лаушевиќ заработил 200.000 евра од својата книгаdoktor, 25.04.2012 17:14:16
Sto ima loso vo toa? Eeeee, da se site kako Berluskoni, kaj bi im bil krajot....
marija, 25.04.2012 19:53:51
E pa neli e bremena vo 7 mi mesec.Taka procitav na eden portal.I sakaat da se rodi masko.Ete,kaj bila zena mu na rasPUTIN.

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


Време
Скопје, 16°C

Ведро

Вторник
Ведро
Макс: 28°C, Мин: 11°C

Среда
Ведро
Макс: 30°C, Мин: 11°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |