Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Вести
05.02.2012, 11:44
Путин фаворит на листите за обложувањеБританската обложувачница Ледброкс го прогласи актуелниот руски премиер Владимир Путин за апсолутен фаворит на претседателските избори на 4 март и одреди коефициент од 1.05 (95,23 отсто) за обложување за негов триумф.

За победа на самостојниот канидидат Михаил Прохоров добивката е 10-пати поголема од влогот. За победа на некој од преостанатите тројца кандидати Генадиј Зјуганов, Владимир Жириновски и Сергеј Миронов добивката би била дури 25 пати повисока од вложените пари.

Според информација од обложувачницата, еден Русин веќе уплатил 10.000 американски долари за победа на Путин, и во случај да погоди ќе заработи 500 долари.
Статијата е прочитана 539 пати.

Испрати коментарВеле Самак - „Мерцедес“ доаѓа во Македонија
Нема разумен аргумент Македонија да се држи надвор од НАТО
Укината пресудата за тројното убиство во „Биг Фиш“
Снегот ги отежнува сите видови сообраќај
Македонија и Србија имаат успешна соработка во одбраната
Евростат - Раст на државниот долг на Грција
ВМРО Обединета преминува во ВМРО ДПМНЕ
Наставата без поголеми проблеми, со исклучок на неколку општини
Студеното време однесе четири жртви во Хрватска
Возот Белград-Истанбул излета од шини
Исчезнат битолчанец пронајден мртов
Шацимаркакис - Грција да се преименува во Хелас
Британско-македонски форум за ефикасно искористување на ЕУ фондовите
Во Германија измерени рекордни минус 36 степени
Трговијата со органи во Косово пред ОН
Три лица загинаа при уривање на фабрика во Пакистан
Меѓународен Саем за бизнис технологии BizTech Скопје 2012
Граѓаните преку интернет ќе доставуваат годишни даночни пријави
Министерот за одбрана Бесими во посета на Белград
Саули Ниинисто нов претседател на Финска
Обама - Израел не донел одлука дали да го нападне Иран
Нориега хоспитализиран со симптоми на мозочен удар
Сообраќајот отежнат, голомразица на повисоките места
Георгиев - Играњето со меѓуетничките односи е премногу опасно
МО - Не се основани обвинувањата на професионалните војници
Убедлива победа на Мит Ромни во Невада
Георгиевски денеска застанува на чело на ВМРО-НП

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

"""

  


Site Meter


Најнови вести
Време
Скопје, -7°C

Слаби снежни врнежи

Понеделник
Локални врнежи од снег
Макс: -4°C, Мин: -8°C

Вторник
Снег
Макс: -2°C, Мин: -9°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |