Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

Владата препорачува работно време од 7 до 15 часот

Владиниот портпарол Александар Ѓорѓиев на денешната прес-конференција информираше дека оваа мерка засега е предвидено да трае седум дена...

Летаа покриви на училишта, градинки и домови во Штип

Силно невреме го зафати градот, кое траеше неколку часа и предизвика големи штети...

Индија сака посилна соработка со Македонија

Кор е придружувана од висока бизнис-делегација од претставници на Конфедерацијата на индиските индустрии...

Вести
(ФОТО) МПМ добитник на награда за филантропија
Во име на вработените на Медиа Принт Македонија наградата ја прими Виктор Доневски, извршен директор во компанијата
ДОМ: Природата ја казнува ароганцијата на капиталот
Од партијата посочуваат дека веќе неколку години наназад нивните укажувања з...
Државната матура положена со просечна оценка 3,10
Од вкупно 19.052 кандидати на тестирањата во јуни, матурата не ја положиле 2.632...
Повредени 27 припадници на АРМ во сообраќајка
Се самоуби сопственикот на рестораните „Кај Злате“
Седумнаесет години од геноцидот во Сребреница
Франсоа Оланд е за Европа со различни брзини
Вдовицата на Арафат ќе поднесе тужба во Франција
„Анонимните“ објавија податоци на стотици педофили
За инцест - седум години затвор
Пешевски: Решението е во програмата на Владата
Нападнат лидерот на ВМРО-ДПМНЕ во Битола
Затвореник им побегна на стражарите пред судот во Куманово
Земјината популација надмина седум милијарди луѓе
Почина девојче од Финска од прекумерно конзумирање вода
Кај Старо Градско пронајдени гранати од Првата светска војна
 
Магазин
(ИНТЕРВЈУ) Сузан Сарандон: Се уште сум хипи-девојка
Моите синови десет години не ги гледаат моите филмови и немаат интерес за тоа, ни изјави холивудската актерка во Карлови Вари
Концерт на канадскиот оркестар „Вест Кост Симфони“ на „Скопско лето“
Симфонискиот оркестар „West Coast Symphony“ е основан во почетокот на 1970-тите години како гудачки оркестар...
Паразит именуван по Боб Марли
По Марли е наречен еден паразит во вид на рак, кој ги напаѓа рибите...
Една од најбогатите жени во Британија најдена мртва
Засега нема објаснување за причината за нејзината смрт, но е уапсен нејзиниот сопруг Ханс Раусинг...
„Дуо Скупи“ гостува во Софија
Во изминатите години дуото имаше серија успешни настапи низ Европа и САД...
Спорт
Лазовски: Кошот во Каракас виновен за неефикасноста
Селекторот на македонските кошаркари вели дека и други репрезентации се жалеле на „навалената конструкција“ на кошот во салата
Шкендија испадна со гол од центар!
Тетовци поразени со 2:1 од Портдаун во квалификациите за Лига Европа...
Марадона доби отказ во Емиратите
Славниот аргентински фудбалер ја загуби работата откако неговиот тим постигна серија лоши резултати...
Кувајќанец го купи Нотингем Форест
Кувајтскиот бизнисмен, Фавас Ал-Хасави, на интернет страницата на Нотингам се пофали дека преземањето на клубот и официј...
Трка во Сингапур уште пет години
Еклстоун за весникот „Сингапур тудеј“ изјави дека тајмингот за официјалната објава за обновувањето на договорот ќе биде ...
Олимпиското злато следна цел на Федерер
 

Најнови вести
Време
Скопје, 21°C

Ведро

Среда
Ведро
Макс: 37°C, Мин: 19°C

Четврток
Ведро
Макс: 38°C, Мин: 17°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
(ФОТО) Се урна потпорен ѕид на Водно, жителите на зградите евакуирани
Жителите на овој дел од Скопје, велат дека поради опасност од излизгување на земјиштето и рушење на две згради од кои ед...
(ФОТО) Кристина Арнаудова се разладува во Котор
Скопскиот асфалт го замени со морските бранови, а во песокот и водата најмногу ужива, кој друг ако не едноиполгодишното ...
(ФОТО) Кавадарчанец освои бронза на натпревар за генијалци
Ѓорѓи Шемов се натпреваруваше со научен труд од областа на заштитата на животната средина...
Голема радост за враќањето на „Дед Кен Денс“
Со новиот албум „Анастасис“, австралиското култно дуо Лиса Жерар и Брендон Пери, уште еднаш ја докажа својата креативна ...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 3924, 07.07.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп Саботен магазин
„Дјуран Дјуран“ пред скопските шмизли
Влијанието на „Дјуран Дјуран“ во градењето на вкусот, од музички до моден врз некогашните „скопски шмизли“ беше неспорно...
Туристичка тура за Сајмон Ле Бон низ Скопје
ДЕНИС ИЛИОСКИ, „Авалон продукција“...
На Хајрие од „Лисјата“ и' го дадов мојот темперамент
Не знам дали е среќна околност што кога се емитуваше серијата „Кога лисјата паѓаат“, не ја следев многу, па мајката Хајр...
Воспитување за млади диктатори
Осумгодишниот Коља, роден од врската со личната лекарка на Лукашенко, Ирина Абељска, веселиот татко Александар Лукашенко...
ЦЕРН - место каде што се раѓаат технологиите
Британскиот физичар д-р Тим Бернерс Ли добил задача да измисли систем за размена на информации меѓу научниците, па по не...
Гуру пурнима - денот на духовните учители
Секогаш и секаде вистинските ученици ја изразуваат и ја покажуваат својата бескрајна почит и вечна благодар��ост до нивни...
Најчести грешки кога смислуваме лозинка
Меѓу најпопуларните лозинки кои со леснотија се откриени и украдени биле зборовите како што се: линк, бог, Исус, ангел, ...
Пет мани на хороскопските знаци
Секој поседува особини кои ги привлекуваат и ги одбиваат другите луѓе. Ова се пет особини на секој хороскопски знак, од ...
Смени го каналот
Јасминка Павловска
Саботни муабети
Огнен Јанески

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

 


Site Meter


Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |