Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
31.01.2012, 14:53
Билетите за Гетеборг во продажба од денескаЦените на дневните билети се движат од 195 до 495 шведски круни, односно од 1.350 до 3.450 денари

Заинтересираните за бодрење на македонската ракометна репрезентација на квалификацискиот турнир за Олимписките игри во Лондон од денеска ќе можат да купат влезници онлајн.

Како и на Европското првенство во Србија, станува збор за дневни билети, со кои ќе можат да ги гледаат и двата натпревара во секое од трите кола на турнирот од 6 до 8 април во арената „Скандинавиум“ во Гетеборг со 12.044 места за седење. Цените на картите се движат од 195 до 495 шведски круни, односно од 1.350 до 3.450 денари.

Македонија е во група со Унгарија, со Бразил и со домаќинот Шведска, со кои ќе игра по тој редослед, а двете најдобри селекции ќе изборат учество на олимпискиот ракометен турнир во Лондон. (Р.Д.)


Статијата е прочитана 1667 пати.

Испрати коментарАнтиќ и Олимпијакос се вратија во игра за четвртфинале
„Мавровски меморијал“ по 49. пат
Ферари ја откажа промоцијата
Клиперси ја прекинаа црната серија во Јута
Меси промаши пенал за победа на Барса
Интер не победи и покрај четирите голови на Милито
(ФОТО) Најмалку 74 загинати по фудбалски натпревар во Египет
Судењето на Тери за „расизам“ одложено по Европското првенство
Вознијачки го отпушти тренерот
Мемфис подобар од Денвер по продолжение
Атлетик на чекор до финалето во „Кралскиот Куп“
Јунајтед се израмни со Сити на врвот на Премиер лигата
Нов Зеланд и Ангола први пречки на патот до Лондон
„Л’Екип“ контра ЕХФ за Лазаров
Владо Илиевски пред трансфер во Локомотив Кубан
Сменет селекторот на борачите Глигоров
(ВИДЕО) Клиперси го поразија лидерот Оклахома
Михајловски очекува ракометарите да играат на Олимпијадата и на СП
Мајами го доби дербито на Истокот
Милан го одржува чекорот со Јувентус
Работнички поразен од Црвена Ѕвезда

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

"""

  


Site Meter


Најнови вести
Време
Скопје, -7°C

Слаби снежни врнежи

Петок
Мешавина од дожд и снег
Макс: 3°C, Мин: 1°C

Сабота
Обилни врнежи
Макс: 2°C, Мин: -2°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Забава | Хороскоп |