Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
14.01.2013, 13:22
Фалкао најави заминување во ПСЖАктуелниот договор на колумбискиот репрезентативец со Атлетико е до 2016, а веќе неколку големи клубови се заинтересирани да го видат во своите редови

Еден од најдобрите напаѓачи во светот, Радамел Фалкао, најави дека кариерата би можел да ја продолжи во тимот на Пари Сен Жермен. Актуелниот договор на колумбискиот репрезентативец со тимот на Атлетико Мадрид е до 2016 година, а веќе неколку големи клубови се заинтересирани да го видат во своите редови. Неодамна се појавија шпекулации дека Фалкао веќе има потпишано преддоговор со тимот на Реал Мадрид и дека наредната сезона ќе се пресели на „Сантијаго Бернабе“. Сепак, голгетерот со последните изјави покажа дек�� „кокетира“ и со тимот на ПСЖ.

„Франција е одлична земја. Сум бил таму и многу ми се допаѓа. ПСЖ има многу амбициозен спортски проект. Инвестираат многу пари за да создадат силен тим. Ќе им треба време, но во многу брзо време може да бидат успешни. Не е невозможно почесто да се гледам со француските новинари и тоа во многу брзо време“, рече Фалкао во изјава за една француска телевизија.

Фалкао сезонава даде 18 погодоци за Атлетико Мадрид и е втор стрелец во примера веднаш зад Лионел Меси. Доколку се случи Колумбиецот да се пресели на „Паркот на принцовите“, ПСЖ би добил феноменален напаѓачки тандем, бидејќи од сезонава во Париз се пресели шведскиот репрезентативец Златан Ибрахимовиќ.
Статијата е прочитана 521 пати.


Испрати коментарМЗТ Скопје поразен од Раднички
Со Исланд почнува вистинското
Фаворитите без проблем на стартот во Мелбурн
Пандев и Наполи се поблизу до Јувентус
(ФОТО) СП ВЕСТИ - Жолт картон за РФМ од ИХФ
Барса соборува рекорди
Тунис ја шокира Германија
Ван Перси и Видиќ му пресудија на Ливерпул
И тоа се случи - Лејкерси победија
(ФОТО) Преку Катар до осминафиналето
Докузовски и Лукоил пријателски се разделија

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

    


Site Meter


Време
Скопје, 2°C

Магла

Вторник
Облачно
Макс: 9°C, Мин: 3°C

Среда
Локални грмотевици
Макс: 11°C, Мин: -2°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз - Титова Совладетелка (50)
Вдовицата на Тито стана обична граѓанка
Звукот треба да го инспирира слушателот
„Самата наративност на музиката дозволува апсолутно индивидуално доживување“, вели перкусионистот Гоце Наумов, член на г...
Непростливи неправди на „Оскарот“
Американската академија на филмски уметности никогаш им го нема доделено „Оскарот“ на легендите на филмот, како Алфред Х...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |