Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
22.05.2012, 12:57
Антиќ со Олимпијакос поведе во грчкото финалеЕвропскиот првак е на добар пат да дојде и до грчката круна, откако победи дома со 84:78 против Панатинаикос на стартот од финалната серија од плејофот

По освојувањето на Евролигата, Перо Антиќ и неговиот Олимпијакос се на добар пат да дојдат и до грчката круна, откако победија на домашен терен со 84:78 против Панатинаикос на стартот од финалната серија од плејофот. Капитенот на македонската репрезентација во игра помина 20 минути, во кои постигна девет поени и шест скока.

Вториот дуел меѓу двата лути ривали е закажан за денеска, а се игра на теренот на Панатинаикос. Финалната серија почна со задоцнување од неколку дена поради инцидентот што го направија навивачите на Олимпијакос, кои го демолираа автобусот со кошаркарите на Панатинаикос непосредно пред почетокот на првиот меч. (М.К.)


Статијата е прочитана 448 пати.

Испрати коментарМајами на една победа до финалето на Истокот
Холандија потклекна пред македонските надежи
Вардар на роденденска прослава во Кишињев
Ананд експресно израмни против Гелфанд
Косово може да игра пријателски средби
Анастасија Богдановски 56. во Европа на 100 м слободно
(ФОТО) Тренинг во ватерполо услови на А-тимот
Оклахома во финалето на Западот
Надал си го врати трофејот во Рим од Ѓоковиќ
Монпелје прв пат првак на Франција
Сан Антонио ги збриша клиперси
Пандев - ��вој Куп ми е најдраг
Русија светски шампион во хокеј на мраз
Камерон „му пресуди“ на Тери
Пандев со Наполи ја освои четвртата Куп титула во Италија
Вардар Про го освои ракометниот Куп на Македонија
Челзи е сензационален победник во Лигата на шампионите„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


Време
Скопје, 16°C

Облачно

Среда
Обилни врнежи
Макс: 20°C, Мин: 9°C

Четврток
Локални грмотевици
Макс: 24°C, Мин: 12°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |