Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Вести
23.04.2012, 11:21
Градоначалникот на Старо Нагоричане куртули од притворМиодраг Јовановиќ, градоначалникот на општина Старо Нагоричане кој во саботата рано наутро сред Куманово прегази пешак се спаси од притвор, објави утринава Канал 5 телевизија.

Според информациите на телевизијата, по неколкучасовен распит пред истражен судија во кумановскиот суд, градоначалникот вчеравечер бил пуштен да се брани од слобода. Се дознава само дека привремено му бил одземен пасошот како гаранција дека нема да побегне од државава.

Во полициска станица, педесет и едногодишниот Јовановиќ тврдел дека не се сеќавa на ништо од претходната вечер. Тој со службениот автомобил во саботата околу 3 часот враќајќи се од забава удрил во триесет и едногодишен бурекџија, кој во тој момент се враќал од работа. Од ударот, пешакот заработил скршеници на главата и на градниот кош поради кои сe уште се бори за животот, а притоа градоначалникот Јовановиќ воопшто не застанал да му пружи п��ва помош на повредениот, туку со службениот автомобил побегнал од местото на несреќата.


Статијата е прочитана 1442 пати.

Испрати коментарСмените почнаа со четворица директори
Избрани нови јавни обвинители
Нова поштенска марка во чест на 20 години монетарна самостојност
Велика Британија пак во рецесија
Ограбени три цркви во тетовско
Холанѓаните ја отвораат сезоната во Охрид
Британска награда за амбасадорот на Македонија во Лондон, Марија Ефремова
Добила отказ откако и дала бубрег на шефицата
Ристовски - Пензиите и натаму во првата недела од месецот
Анан - Ситуацијата во Сирија е неприфатлива
Обнова на фасадите на пет објекти низ Македонија
СДСМ ја поддржува Декларацијата за членство во НАТО
Македонија 132. според светскиот индекс на донирање
Сончево време и температура до 28 степени
Берлускони бил жртва на уцени од Коза Ностра
Пјонгјанг - Имаме оружје со кое можеме да ги поразиме САД
Министерот Бесими во дводневна официјална посета на Берлин
Џулијани - Мит Ромни е најдобриот кандидат на републиканците
Попоски од Бан Ки-мун побара да се почитува Хашката пресуда
Медведев ќе го наследи Путин во партијата
Владејачки пакт за членство во НАТО
Молк во МВР за истрагата за Смилковци
Пристоп негира дека е цел на истрага
СДСМ - Кратењата во Буџетот се нереални
ДУИ го поддржува новиот закон за лустрација
Богов - Македонија има релативно низок јавен долг
Одбележани 107 години од загинувањето на Христо Узунов
НДП - Да се побара стручна помош од ФБИ за расветлување на убиството
Попоски - Членството на Македонија во НАТО е во интерес и на Грција
Сириската армија гранатира цели во провинцијата Хомс
Конгресмени од грчкото лоби со критики кон Македонија
Законот за лустрација помина во прво читање
Филе - Да не се посочуваат виновници за злосторството кај Смиљковци
Брејвик планирал да избега од Утоја со украден авион
Попоски ќе побара од Бан Ки-мун да се почитува Хашката пресуда
Саем на туризам и Денови на образование и кариера
Истрага против Месиќ поради купување луксузни станови
Пукотница за имот го потресе Козле
Груевски - Македонија е четврта во Европа по најмало задолжување
Уште една барокна катна гаража во Центар
Пратениците ќе се степаа поради лустрацијата
„Што и да одлучите, јас сум веќе уништен и згазен“
СДСМ бара политичка одговорност по петкратното убиство и „Детонатор“
Вранишковски се жали на болки, не сака на судење
Пријави за 12 соработници на охридскиот градоначалник
Арифи - Написите за широка владина коалиција се шпекулација
Груби - За инцидентот на Кале ќе суди историјата
Холандската Влада ќе поднесе оставка
Иванов - Спортот помага во меѓусебното запознавање и толеранција
Орав - Преку Денот на Европа евроинтегративниот процес поблиску до граѓаните
Поевтинуваат бензините и дизелот
Нови санкции од ЕУ за сирискиот режим
Брејвик им се извини на семејствата на случајните жртви
И градинарите ќе добијат поголеми субвенции од лани
БИОкулт го отвори и својот втор продажен центар за органска храна
Презентација на македонски производи во Стокхолм
Експлозија и светлина ги вознемири жителите на Калифорнија и Невада
Попоски ќе побара од Бан Ки-мун да се почитува одлуката на Судот во Хагpavle mirceski, 23.04.2012 14:41:51
за вакви човеколики мајмуни како тој градоначалникот од Старо Нагоричане најмалку 10 години затвор
aleks, 23.04.2012 17:38:10
moj drugar vo slicna vakva situacija samo so mnogu pomali posledici po zdravjeto na pesakot zaraboti momentalen 30 dneven pritvor sto e ovoj poveke od bilo koj vo makedonija sto bil potrcko na izborite li.
mene, 23.04.2012 18:19:42
I za vakvi, gospodine Milososki, treba da se zalozis da ima smrtna kazna. Onie sto ke dojdat na vlast i se zamisluvaat deka se nad zakonot, se zamisluvaat deka se gospod, a site drigi gi tretiraat kako kucinja. A vsusnost, nivnata malenkost ne e pogolema od obicna voska.

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


Време
Скопје, 21°C

Делумно облачно

Среда
Ведро
Макс: 23°C, Мин: 7°C

Четврток
Сончево
Макс: 24°C, Мин: 9°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн изда��ие | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |