Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
23.05.2012, 10:42
Мајами на една победа до финалето на Истокот„Жешките“ ноќеска на свој терен со 115:83 ја победија Индијана и поведоа со 3-2 во полуфиналната серија

Кошаркарите на Мајами ноќеска на свој терен со 115:83 ја победија Индијана и поведоа со 3-2 во полуфиналната серија од Источната конференција на НБА лигата. Мајами ги доби сите четири периоди: 26:20; 23:20; 27:17 и 39:26.

Тандемот Леброн Џејмс - Двејн Вејд беа предводници до новата победа на „жешките“ од Мајами. Џејмс постигна 30 поени 10 скокови и 8 асистенции, а Вејд имаше учинок од 28 поени 3 скока и 2 асистенции.

И вечерва на програмата е само еден натпревар. Филаделфија во другото полуфинале на Истокот ќе му биде домаќин на Бостон. Резултатот е 3-2 за Бостон во серијата прв до четири победи.


Статијата е прочитана 262 пати.

Испрати коментарМакедонија ремизираше со Португалија
Шумахер најбрз, пол-позицијата сепак за Марк Вебер
Коби Брајант десетти пат во најдобрата НБА-петорка
Гвардиола се прости од Барса со трофеј во шпанскиот Куп
Богдановски 38. во Европа на 200 м слободно
Војдан со шампионската титула во Украина
Епска победа на Гвардини над Кевендиш
Мајами во финалето на Источната конференција
Тошак ги поведе избраниците на дуел со Роналдо
Грнчаров останува во МЗТ Скопје
Втора етапна победа на Родригез
Филаделфија се избори за мајсторка со Бостон
Токио, Мадрид и Истанбул останаа во трка за ЛОИ 2020
(ФОТО) Вардар со победа ја прослави шампионската титула
Холандија потклекна пред македонските надежи
Вардар на роденденска прослава во Кишињев
Ананд експресно израмни против Гелфанд
Косово може да игра пријателски средби
Анастасија Богдановски 56. во Европа на 100 м слободно
(ФОТО) Тренинг во ватерполо услови на А-тимот
Антиќ со Олимпијакос поведе во грчкото финале
Оклахома во финалето на Западот
Надал си го врати трофејот во Рим од Ѓоковиќ
Монпелје прв пат првак на Франција
Сан Антонио ги збриша клиперси
Пандев - Овој Куп ми е најдраг
Русија светски шампион во хокеј на мраз
Камерон „му пресуди“ на Тери
Пандев со Наполи ја освои четвртата Куп титула во Италија
Вардар Про го освои ракометниот Куп на Македонија
Челзи е сензационален победник во Лигата на шампионите

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


Време
Скопје, 15°C

Облачно

Сабота
Обилни врнежи
Макс: 19°C, Мин: 12°C

Недела
Грмотевици
Макс: 21°C, Мин: 8°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |