22 Ограбена спортска обложувалница
Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Вести
02.12.2012, 16:28

Ограбена спортска обложувалница

Непознат сторител извршил тешка кражба во спортската обложувалница „Бундес“, во гостиварското село Врапчиште, при што одзел 72.000 денари. Тешката кражба, за која се верува дека била извршена меѓу петокот и саботата, била изведена така што крадецот најнапред со соодветен предмет го скршил катанецот од влезната врата и влегол во просториите на обложувалницата, а потоа го скршил делот каде што била касата. Откако ги одзел парите провалникот незабележан од никого успеал да побегне. Гостиварската полиција презема интензивни мерки за пронаоѓање на сторителот. (Љ.С.)


Статијата е прочитана  пати.


Испрати коментар

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

    


Site Meter


Време
Скопје, 1°C

Облачно

Среда
Обилни врнежи
Макс: 7°C, Мин: -1°C

Четврток
Мешавина од дожд и снег
Макс: 2°C, Мин: -5°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз – Титова Совладетелка (19)
Јованка ја смисли политичката егзекуција на Ранковиќ.„Утрински весник“ специјално за своите читатели во целост ги објавува сите 50 продолженија на фељтонот „Јованка Броз-Титова совладетелка“
Настани
(ФОТО) Телото како платно
Германска уметница Гезине Марведел за создавање на своите уникатни уметнички дела не користи традиционално сликарско пла...
(ФОТО) Четири милиони деца-робови во Бангладеш
Многу од деца помлади од 14 години во Бангладеш поголемиот дел од денот го поминуваат работејќи во многу лоши услов...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |