Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
29.04.2012, 19:04

Ибрахимовиќ му порача на Берлускони: Или јас или Гвардиола!

Златан Ибрахимовиќ му порача на газдата на Милан, Силвио Берлускони, дека ако го доведе Пеп Гвардиола, кој заминува од Барселона, тогаш тој ќе го напушти Милано.

„Или тој или јас“, наводно кажал Ибра. Судирот меѓу шведскиот напаѓач и Гвардиола изби додека Ибра беше член на Барселона. Најдобриот стрелец на Милан сезонава не сака да чуе пак да соработува со Пеп.

Од друга страна според информациите на „Ла Газета дело Спорт“, Берлускони планира да разговара со Гвардиола, кого исклучително го цени.

Гаврдиола како фудбалер има играно во Италија меѓу 2001 и 2003 година. Го носеше дресот на Бреша и на Рома. Додека играше во Серија А беше обвинет за користење допинг и беше казнет четири месеци поради наводното користење нандролон. Дури 2007 година успеа да ја докаже својата невиност во тој случај.


Статијата е прочитана 2271 пати.

Испрати коментарНиколиќ ќе игра за титулата во Франција
Вардар про му се истури на Пелистер
Асистенција на Пандев против Рома
Реднап пресече
Крај на петгодишното владеење на Партизан
Лазаров на фајнал фор во Лигата на шампионите
Роналдо и Меси, повеќе од фудбалско ривалство
Битка за градот и за титулата во Премиерлигата
Зенит ја одбрани титулата во Русија
Крај на сезоната за Роуз
Новиот бран, засега, го одмина ФФМ

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


Време
Скопје, 22°C

Ведро

Вторник
Сончево
Макс: 29°C, Мин: 11°C

Среда
Ведро
Макс: 29°C, Мин: 11°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |