Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Магазин
04.07.2012, 14:00
Алек Болдвин сонувал да го убие адвокатот на бившата сопругаСпорот што го водел Болдвин со актерката околу старателството над нивната ќерка за холивудскиот актер бил толку стресен што посакал да му се одмазди на соперничкиот адвокат

Додека повеќето луѓе сонуваат за некои убави работи, актерот Алек Болдвин открил на „Твитер“ дека сонувал за тоа да го убие адвокатот на својата бивша сопруга, Ким Бесинџер.

Спорот што го водел Болдвин со актерката околу старателството над нивната ќерка за холивудскиот актер бил толку стресен што посакал да му се одмазди на соперничкиот адвокат. Налудничавата идеја актерот ја добил непосредно по разводот со Ким. Тоа, сепак, не бил крајот на неговите фантазии. Актерот, исто така, посакувал да го убие уредниот на порталот ТМЗ, Харви Левин. Споменатиот уредник имал храброст да ја пренесе веста дека Болдвин ја нарекува свиња својата тогаш 11-годишна ќерка Ајрленд.

Тоа го разбеснело Болдвин во толкава мера што посакал да го прободе со нож. „Сакав да го избодам со нож, да го гледам в очи додека умира. Но, знаете, мора да пуштите да ви мине тоа“, рекол Болдвин.

Статијата е прочитана 621 пати.

Испрати коментар„Големиот инквизитор“ на Питер Брук утревечер во Скопје
Нови локации и знаме за 51. „Струшки вечери на поезијата“
Почна снимањето на филмот „Подиграфка” на режисерот Горан Тречовски
Никола Маџиров на поетски фестивал во Ледбери
Над 8.000 публика се очекува на концертот на „Дјуран, Дјуран“
Даница Тортеска и Трајче Лозаноски - младенци на 50. Галичка свадба
Костимите добиваат нова димензија
Бата Живоиновиќ во критична состојба по мозочен удар
„Актерот на Европа“ од утре во Ресен
Поетска вечер на Лидија Димковска во Салцбург
Слика на Каналето продадена за три милиони долари
Се сврши синот на Каролина од Монако
Охридско лето не смее да биде заложник на какви било условувања
Девојката му го простила неверството на Балотели зашто чека дете
Нов портал на Европската библиотека
Сценографијата на „До балчак" ги воодушевува туристите во Битола
Ѕвезда на Си-Ен-Ен призна дека е геј
Жак Доајон и Ева Јонеско меѓу охриѓани
Емануела доживеа мозочен удар
Камион со музичката опрема на Мадона се преврте кај Гетеборг
Театарот за деца и младинци ќе настапи на фестивал во Шибеник
Изложба на Дарко Алексовски, добитник на наградата „Борко Лазески“
Концерт на „Нокаут“ во Битола на 11 јули
Награда за „Волшебна Македонија“ во Лече
Заврши снимањето на „Соба со пијано“
(ИНТЕРВЈУ) Треба да ја следиме визијата на големите уметници

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

  


Site Meter


Време
Скопје, 35°C

Делумно облачно

Сабота
Ведро
Макс: 35°C, Мин: 20°C

Недела
Сончево
Макс: 37°C, Мин: 19°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
(ФОТО ВЕСТ) Џамија - супермаркет
Од недела над 40 степени и многу висок УВ индекс
Во Македонија од недела под влијание на многу топла воздушна маса од северна Африка ќе биде претежно сончево и многу топ...
(ИНТЕРВЈУ) Кралицата е многу либерална
„Верувам во ослободувањето, тоа е дел од моето патување“, изјави британската актерка Хелен Мирен во интервјуто за „Утрин...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |