Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Магазин
17.09.2012, 14:43
Семејството ја закопа и пепелта на Ејми ВајнхаусНа последното испраќање на пејачката, на кое присуствувале 70 поканети, откриена е и надгробната плоча на Ејми

Семејството на Ејми Вајнхаус, вчера, направило уште еден погреб на музичката ѕвезда, која минатата година, во јули, на 27 години почина од труење со алкохол. Во северен Лондон, нејзината пепел, според еврејските обичаи, ја закопале во синагогата, и така и' обезбедиле вечен спокој.

На последното испраќање на пејачката, на кое присуствувале 70 поканети, откриена е и надгробната плоча на Ејми. Таткото на музичарката, 61- годишниот Мич Вајнхаус, нарачал да се изгравира слика на славеј, покрај кој на саканата ќерка со розови букви е испишан последниот поздрав и роденденската честитка за 29. роденден.

Имено, Ејми, на 14 септември требало да го прослави роденденот, па оваа церемонија, според семејството, е своевидна прослава на „среќниот“ јубилеј.

„Беше наша ќерка, сестра и тетка. Многу ни недостасува, никогаш нема да ја заборавиме...“ - порачало семејството на интернет-страницата на фондацијата „Ејми Вајнхаус“.

Статијата е прочитана 529 пати.

Испрати коментарПремиера на филмот на Иво Трајков во Битола
Мозаик во форма на солза во чест на Тоше
Андријана Будимир се сврши и останува во Македонија
Полна сала на „Манаки“ за „Скопје ремикс“
(ФОТО) Ќе се обновува конак во „Св. архангели Михаил и Гаврил“
„Матица ексклузив“, отворен новиот мултимедијален центар
„Блуз и соул“ вечерва со посвета на Хендрикс
Роби Вилијамс стана татко на Теодора Роуз
Крагуевачки Фиат 500Л претставен во Белград
(ФОТО) Милчо Манчевски стана национален уметник
Францускиот суд пресуди во полза на Кејт и Вилијам
Привршува изборот на најдобри евергрини
Градоначалникот Блумберг ја почна војната со дебелината
Моника Левински пишува книга за аферата со Клинтон
Одличен прием за „Смртта на човекот на Балкан“
Ни кралицата не може да ги запре сликите на Кејт
Македонскиот балет со „Самсон и Далила“ во Сараево
Наградата „Дијалог“ за млад истражувач доделена на Александра Велева
(ФОТО) Трочлениот екипаж на МВС успешно се врати на Земјата
Жените на Тито
Митревски - „Трето полувреме“ се држи до фактите
„Браќа Манаки“ отворен со премиерата на „Трето полувреме“
(ИНТЕРВЈУ) Катрин Денев - Европскиот филм има душа
Промоција на уличниот магазин „Лице в лице“

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

   


Site Meter


Време
Скопје, 23°C

Облачно

Четврток
Обилни врнежи
Макс: 21°C, Мин: 6°C

Петок
Сончево
Макс: 22°C, Мин: 9°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз - Титова Совладетелка (4)
Хрушчов го викал Тито социјалистички цар. Специјално за своите читатели „Утрински весник“ и „Медија принт Македонија“ ги откупија правата на објавување извадоци од книгата ��Јованка Броз - Титова совладетелка“
Расте влијанието на салафистите по Арапската пролет
Растечкото влијание на ултраконзервативни салафистички групи, кое следеше по Арапската пролет, е предизвик за умере...
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |