Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Магазин
24.04.2012, 09:56
Линдзи Лохан ќе ја глуми Елизабет ТејлорХоливудската актерка Линдзи Лохан ќе ја глуми филмската дива Елизабет Тејлор во филмот за нејзината бурна романса со актерот Ричард Бартон

Телевизијата „Лајфтајм“ потврди по повеќе месеци шпекулации дека улогата на американската филмска икона ќе ја глуми проблематичната Лохан. Снимањето на филмот „LlizиDick“ (Лиз и Дик) ќе започне на почетокот на јуни.

Засега не се знае кој ќе го глуми Бартон, ниту пак кога филмот ќе биде прикажан.

Елизабет Тејлор и Ричард Бартон се запознале во 1963 година на снимањето на „Клеопатра“. Се вљубиле пред очите на целиот свет, ги напуштиле своите сопружници и се венчале. Двојката подоцна се разведе и потоа повторно се венча.

Линдзи Лохан со своето проблематично однесување во последните години, кое вклучува конзумирање наркотици и алкохол, дивите журки и крадењето, ја загрози својата кариера и новиот филм би требало да претставува чекор во нејзиното спасување.
Статијата е прочитана 498 пати.

Испрати коментар„Драми“ од Дејан Дуковски промовирана во МНТ
Каде исчезна првата дама на Русија?
„Орбитал“ и „Паблик Енеми“ на „Скопје гори“
Со автобиографија ги вратил долговите
Збогум за свршеникот, па во прегратка на Шон Пен
Шест дена во фокусот на книгата
Ексцентричниот Авнер ќе го отвори „Пaнфиз“
Светска премиера на „90 минути“ на Иво Трајков во Берлин
Доделени наградите на „Мајкрософт“ филмскиот фестивал
Младата Ева Богоевска на фестивалот „Сан Ремо Јуниор“
„Или-или“ со нови наслови и попусти на Саемот на книгата
Предавања на Виталиј Комар во Музејот на современа уметност
Заврши снимањето на серијата „Др. Хаус“
„Животот на Молиер“ - претстава за паметење
Жарко Лаушевиќ заработил 200.000 евра од својата книга

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


Време
Скопје, 17°C

Ведро

Четврток
Сончево
Макс: 24°C, Мин: 9°C

Петок
Сончево
Макс: 27°C, Мин: 11°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |