Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Магазин
14.09.2012, 14:47

Ново шоу од кујната на Џамбазов

Од октомври, еднаш неделно, на првата програма на МТВ ќе се прикажува новото шоу на Игор Џамбазон, насловено ЏИШ

Познатиот шоумен, актер и водител Игор Џамбазов се враќа на ТВ екраните со нов проект, скратено насловен ЏИШ (Џамбазов Игор шоу). Шоуто ќе се емитува еднаш неделно на МТВ, почнувајќи од октомври и ќе им пркоси на турските сапуници. Џамбазов најавува некласично шоу со гости кое ќе биде спој на неколку слични проекти како „Седуммина млади“, „Мистер Бин“, „Бени Хил“... во кое ќе учествуваат повеќе познати фаци од земјава.


Статијата е прочитана 1650 пати.

Испрати коментарЖените на Тито
Митревски - „Трето полувреме“ се држи до фактите
„Браќа Манаки“ отворен со премиерата на „Трето полувреме“
(ИНТЕРВЈУ) Катрин Денев - Европскиот филм има душа
Промоција на уличниот магазин „Лице в лице“
Никогаш поголемо интересирање за отворањето на „Браќа Манаки“
Во Конго отриен нов вид мајмун
Филмот на Киро Урдин со престижна награда во Кина
Универзумот на „Мугер фугер“ вечерва премиерно во „Ла Кања“
„Ристо Шишков“ за Никола Ристановски
„Трето полувреме“ е годинешен кандидат за „Оскар“
Џејмс Бонд жртва на семејно насилство
Се породи Адријана Лима
Маџиров ја доби на стипендијата „Маргерит Јурсенар“
Стогодишник се` уште работи во „Волмарт“
„Епл“ го претстави iPhone 5 со четири инчен екран
Девет претстави на 37. Млад отворен театар
Културен мост меѓу Македонија и Словенија
Се продава островот на Џон Ленон
Врвна романска гимнастичарка стана проститутка
„Блех фестивал“ на Градска плажа
Стрип-изложба на Сотировски на „Манаки“
Македонската филхармонија со концерт во БитолаZagor, 15.09.2012 08:23:47
Ako prkosi na turskite serii...podrska !!!

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

   


Site Meter


Време
Скопје, 15°C

Облачно

Недела
Локални грмотевици со дожд
Макс: 22°C, Мин: 12°C

Понеделник
Делумно облачно
Макс: 27°C, Мин: 13°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Нов фељтон на Утрински Весник Јованка Броз-Титова совладетелка
Во Конго отриен нов вид мајмун
Овој вид мајмуни локалните жители ги нарекуваат лесула, а нивните задници имаат специфична сина боја...
Стогодишник се` уште работи во „Волмарт“
Највозрасниот работник во САД има 100 години и веќе 29 години работи во супермаркет на „Волмарт“ во Канзас...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |