Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
01.02.2012, 13:07
Вознијачки го отпушти тренеротДанската тенисерка го ангажира Рикардо Санчез во почетокот на декември, но не успеа да ја одбрани титулата на Австралија опен

Најдобрата светска тенисерка за 2011 година, Каролина Вознијачки од Данска, го отпушти шпанскиот тренер Рикардо Санчез по само два месеца соработка. Татко и' Пјотр притоа образложи дека неговата ќерка не доби „нов импулс“ во работата со Санчез, поранешен тренер на Јелена Јанковиќ.

Вознијачки го ангажира Рикардо Санчез во почетокот на декември, но не успеа да ја одбрани титулата на Австралија опен. На гренслемот во Мелбурн беше елиминирана во четвртфиналето и сега е четврта на најновата ВТА ранг- листа. Претходно мина 67 недели како водечка тенисерка во светот.

Статијата е прочитана 721 пати.

Испрати коментарАнтиќ и Олимпијакос се вратија во игра за четвртфинале
„Мавровски меморијал“ по 49. пат
Ферари ја откажа промоцијата
Клиперси ја прекинаа црната серија во Јута
Меси промаши пенал за победа на Барса
Интер не победи и покрај четирите голови на Милито
(ФОТО) Најмалку 74 загинати по фудбалски натпревар во Египет
Судењето на Тери за „расизам“ одложено по Европското првенство
Мемфис подобар од Денвер по продолжение
Атлетик на чекор до финалето во „Кралскиот Куп“
Јунајтед се израмни со Сити на врвот на Премиер лигата
Нов Зеланд и Ангола први пречки на патот до Лондон
„Л’Екип“ контра ЕХФ за Лазаров
Билетите за Гетеборг во продажба од утре
Владо Илиевски п��ед трансфер во Локомотив Кубан
Сменет селекторот на борачите Глигоров
(ВИДЕО) Клиперси го поразија лидерот Оклахома
Михајловски очекува ракометарите да играат на Олимпијадата и на СП
Мајами го доби дербито на Истокот
Милан го одржува чекорот со Јувентус
Работнички поразен од Црвена Ѕвезда„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

"""

  


Site Meter


Најнови вести
Време
Скопје, -2°C

Слаби снежни врнежи

Четврток
Слаби снежни врнежи
Макс: -1°C, Мин: -6°C

Петок
Мешавина од дожд и снег
Макс: 3°C, Мин: 0°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |