Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
01.02.2012, 12:20

Јунајтед се израмни со Сити на врвот на Премиер лигата
Јунајтед синоќа со головите на Хавиер Хернандез и Димитар Бербатов со 2:0 го победи Стоук, додека Сити загуби на гостувањето кај Евертон со 1:0.

Екипата на Манчестер Јунајтед се изедначи по бројот на освоени бодови со градскиот ривал и лидер на табелата во Премиер лигата, тимот на Манчестер Сити.

Јунајтед синоќа со головите на Хавиер Хернандез и Димитар Бербатов со 2:0 го победи Стоук, додека Сити загуби на гостувањето кај Евертон со 1:0. Стрелец на единствениот гол на дербито на „Гудисон парк“ во 60.минута за Евертон беше Дерон Гибсон.

На другите натпревари од 23.коло од Премиер лигата одиграни синоќа постигнати се следниве резултати: Вулверхемптон - Ливерпул 0:3, Свонси - Челзи 1:1 и Тотенхем - Виган 3:1.

Вечерва се играат другите пет натпревари од оваа рунда, а двојките се: Астон Вила - Квинс Парк Ренџерс, Болтон - Арсенал, Сандерленд - Норвич, Фулам - ВБА и Блекбурн - Њукасл.

Табела: Манчестер Сити 54 бодови, Манчестер Јунајтед 54, Тотенхем 49, Челзи 42, Ливерпул 38, Арсенал 36 (натпревар помалку), Њукасл 36 (натпревар помалку)...
Статијата е прочитана 356 пати.

Испрати коментарСудењето на Тери за „расизам“ одложено по Европското првенство
Вознијачки го отпушти тренерот
Мемфис подобар од Денвер по продолжение
Атлетик на чекор до финалето во „Кралскиот Куп“
Нов Зеланд и Ангола први пречки на патот до Лондон
„Л’Екип“ контра ЕХФ за Лазаров
Билетите за Гетеборг во продажба од утре
Владо Илиевски пред трансфер во Локомотив Кубан
Сменет селекторот на борачите Глигоров
(ВИДЕО) Клиперси го поразија лидерот Оклахома
Михајловски очекува ракометарите да играат на Олимпијадата и на СП
Мајами го доби дербито на Истокот
Милан го одржува чекорот со Јувентус
Работнички поразен од Црвена Ѕвезда

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

"""

  


Site Meter


Најнови вести
Време
Скопје, -5°C

Слаби снежни врнежи

Четврток
Снег
Макс: -1°C, Мин: -6°C

Петок
М��шавина од дожд и снег
Макс: 4°C, Мин: -1°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |