Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Вести
19.04.2012, 09:55
Претседателот на Албанија Топи од денеска во МакедонијаПретседателот на Република Албанија, Бамир Топи, од денеска ќе престојува во дводневна официјална посета на Република Македонија.

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, како домаќин, ќе го пречека албанскиот претседател Топи со официјална церемонија, со највисоки државни и воени почести.

Статијата е прочитана 348 пати.

Испрати коментарПрезентација на македонски производи во Стокхолм
Експлозија и светлина ги вознемири жителите на Калифорнија и Невада
Попоски ќе побара од Бан Ки-мун да се почитува одлуката на Судот во Хаг
Оланд води пред Саркози во првиот круг
Осквернавени гробишта, ограбени цркви
Три врби никнаа во Вардар
Почна ширењето на „Климент Охридски“ од црква до Влада
Светска банка со 100 милиони долари ќе ги поддржи реформите
Ден на планетата Земја
По 72 години постоење, згасна хрватскиот „Вјесник“
Приведен началникот на Косовскиот округ Горан Арсиќ
Брет - Ситуацијата во земјава е напната, но не опасна
Французите денеска избираат нов претседател
Директен судар на возови кај Амстердам, најмалку 125 повредени
Богов - Прогнозата на ММФ за Македонија - реална
Пуштена нова клучка за пристап до аеродромот „Александар Велики“
Груевски - Длабоко ќе зажалат убијците!
Фатена меѓународна криминална група која „празнела“ банкомати
Се запали автобус во кумановско, двајца повредени
Прва жртва од протестите во Бахреин
Јулија Тимошенко пренесена во болница
Германија и Австрија ќе испратат дополнителни сили на Косово
Тадиќ - Србија за пет години ќе стане членка на ЕУ
Инцидентот нема да ја попречи ЕУ интеграцијата на Македонија
Пеинтер - Држењето на Македонија надвор од НАТО е опасен преседан
Словенец се заканува дека ќе го стори истото како Брејвик
Се урна авион во Пакистан, сите 127 патници загинаа
СДСМ
Боледувањата и платите во здравството ќе доцнат
Мендух Тачи до Топи - Добредојдовте наш претседателе!
Тројца убијци за 10 минути го извршиле злосторот кај Смилковци
Ставрески и Богов на средби со ММФ и Светска банка
Попоски побара побрзо почнување на преговорите со ЕУ
„Ројал хаус груп“ најубаво уреден трговски објект
Дванаесет кандидати на претседателските избори во Србија
Во Албанија доаѓаат 700 американски маринци
Берлускони конечно се појави пред судот за случајот „Руби“
„Порта Македонија“ два месеца ќе биде затворена за посетители
Германија и Франција за повторно воведување гранични контроли
Филе - Борбата против корупцијата од клучно значење
Судири во Бахреин за време на Ф1 тренингот
МВР ги анализира трагите и доказите за петкратното убиство
Одлична соработка на Македонија и Швајцарија во одбраната
Вицепремиерката Арифи се сретна со албанскиот претседател Топи
Груевски - За убиството не е виновен цел еден етникум
Брејвик размислувал и за отсекување на глави
Опозицијата нема да го бојкотира Собранието
Премиерот не се откажува од референдум за името
Пак одложено судењето на Ален Зекиров
Кучи - Ребалансот ќе го погоди стопанството
Јанкулоска - Правдата ќе ги стигне сторителите на грозоморниот чин
Битолчани на мирен протест против петкратното убиство
КФОР - Нема вооружени групи на Косово
Бериша
Груевски - МВР ќе ги најде сторителите на петкратното убиство
Иванов-Топи - Воздржаност и одговорност за да не се наруши соживотот
Најмалку 18 загинати и 70 повредени во експлозии во Багдад
Под закуп се нудат 3.642 хектари земјоделско земјиште
Буџетот на ФЗОМ со ребалансот намален за 540 милиони денари
Судењето на Брејвик излезе од колосек
Ребека Брукс се соочува со обвинување за попречување на правдата
Конференција во Брајтон за реформирање на Европскиот суд
Попоски на состанок на Советот на НАТО посветен на ИСАФ
Хашим Тачи повикува на смиреност во Македонија
Груевски и' даде морална поддршка на Јанкулоска
Ворен Бафет боледува од рак на простата
Масакрирани 14 луѓе во пограничен град во Мексико
Заедничка изјава на ЕУ, НАТО, ОБСЕ и САД за пекратното убиство
Затвор и протерување за Косовците со лажни македонски пасоши
Администрацијата ќе учи на работа со проект на МИОА
Повторно протест на вработените во „Македонија пат“
Професионалните возачи ќе добиваат патни документи по итна постапка
Брејвик - Веќе кажав повеќе отколку што сакав
Повторно одложено судењето за убиството на Јашари
„Орка Холдинг“ нов сопственик на Медиа Принт Македонија
Почнува реконструкцијата на 13 мостови долж Коридорот 10
Министрите на НАТО ќе расправаат за Авганистан
Продолжува судењето на Брејвик, повторно поздрав со тупаница
Зоран Трајчевски нов претседател на Советот за радиодифузија
Рајс - Македонија е подготвена за НАТО
ММФ - Македонија годинава со раст од два отсто, следната година 3,2 отсто
Владата се задолжува кај „Дојче банк“ со 250 милиони евра
Усвоен ребалансот на Буџетот за 2012 година
ЗНМ - Медиумите да не шпекулираат за петкратното убиство
Приведени 14 лица по протестите во Скопје
СДСМ - Брзо расчистување на убиството за да се спречи ескалација на состојбата
Филе - Политичарите да апелираат за мир и воздржаност
Јанкулоска - Истрагата оди во добра насока
Нечас - Евроинтеграцијата на Македонија е во интерес и на ЕУ и НАТО

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


Време
Скопје, 15°C

Ведро

Понеделник
Локални грмотевици
Макс: 23°C, Мин: 9°C

Вторник
Ведро
Макс: 24°C, Мин: 12°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |