Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Магазин
11.09.2012, 18:22

„Блех фестивал“ на Градска плажа

Едновечерен фестивал со блех-оркестарска музика ќе се одржи на 14 септември (петок) на Градската плажа „Камен мост“, со почеток во 18 часот и предвиден финиш - 3 часот по полноќ

На фестивалот ќе земат учество: „Чалгии“ (Скопје), „Семка бенд“ (Делчево), Нино Величковски и Тамбураши (Куманово), „Черкези оркестра“ (Скопје), „Кал бенд“ (Србија), Кинг Аце и Веселата дружина (Струмица).


Статијата е прочитана 623 пати.

Испрати коментарПринцот Вилијам и Кејт, војвотката од Кембриџ, ја посетија Ботаничката градина во Сингапур
Модна недела во Њујорк - Цветните дезени и понатаму се во мода
Немам страв од староста
Што прават денеска
„Скопски фестивал“ само со пејачки ѕвезди
Лицето замрзнато, нозете ги откриваат годините
Готвачот – втор најпродаван автор во историјата
Време за промена - нова фризура и тетоважа

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

   


Site Meter


Време
Скопје, 18°C

Делумно облачно

Петок
Обилни врнежи
Макс: 22°C, Мин: 16°C

Сабота
Локални грмотевици
Макс: 26°C, Мин: 13°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Во Конго отриен нов вид мајмун
Овој вид мајмуни локалните жители ги нарекуваат лесула, а нивните задници имаат специфична сина боја...
Стогодишник се` уште работи во „Волмарт“
Највозрасниот работник во САД има 100 години и веќе 29 години работи во супермаркет на „Волмарт“ во Канзас...
Жителите на Фокландските Острови се сметаат за Фокландери
Според пописот Островјаните се гледаат себеси како жители на самостојна прекуморска територија и бараат од Аргентина да ...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |