Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
21.09.2012, 14:59

Константин го сопна МЗТ Скопје

Составот на Александар Тодоров на големо изненадување беше совладан од тимот од Ниш со 70:68 и остана без финалето на „Купина купот“

МЗТ Скопје се сопна на првата средба во Ниш. Во полуфиналето на „Купина купот“ македонскиот шампион не успеа да го добие организаторот Константин, кој од оваа сезона ќе се натпреварува во најсилната српска лига. Составот на Александар Тодоров на големо изненадување беше совладан од тимот од Ниш со 70:68 и остана без финалето, па вечерва против Раднички Крагуевац треба да игра за третото место.

МЗТ Скопје во последната четвртина имаше водство од девет поени, но средбата ја загуби во последните четири минути кога на домаќинот му дозволи да направи серија 13-4 за недозволив пораз од тим што до минатата лига беше во втората српска лига. Кејд Дејвис и Дамјан Стојановски беа најефикасни во редовите на македонскиот тим постигнувајќи по 17 поени.

МЗТ Скопје од утре ќе биде во Скопје каде што ќе се доподготвува за дебито во АБА Јадранската лига на гостувањето кај Цибона закажано за 29 овој месец. (М.К.)


Статијата е прочитана 302 пати.

Испрати коментар„Црвеното дерби“ за Јунајтед
Фетел триумфираше во Сингапур
Убиен поранешниот светски шампион Сандерс
Мурињо најави враќање во Англија
Нетси ќе играат во новата „Барклис арена“
Реми за Вардар Про во Загреб
Металург убедлив против Борац во СЕХА лигата
Пол позиција за Хамилтон во Сингапур
Баерн Минхен се врати на чело на табелата во Бундес лигата
ЖРК Металург поразен од Бјосен
Ајнтрахт ја продолжи серијата победи во Бундес лигата
Монпеље спаси бод против Сент Етиен
Блок-билетите за Хрватска и Србија по 200 денари?
Металург по чудо во Норвешка
Јонуз ја „доби“ ФФМ во Лозана
Скратена претсезоната во НХЛ
Ибраими стрелец против Панатинаикос
Татран бара службена победа над Металург и 15.000 евра
Јаневски ги подучува македонските тренери
Вардар со двајца голмани на теренот против Еуромилк!
Европскиот првак пресилен за вардарки
Лацио го чека пекол на „Вајт харт лејн“
Јуве го запре Челзи, Меси ја спаси Барса
Швајцарија - Чешка на стартот на Дејвис куп 2013
Адамс го доби златото од Лондон
Венус ќе дебитира на Хопман куп
Челзи ја почнува одбраната на европската круна
Роналдо ги воскресна „кралевите“
Металург избрка пет фудбалери среде сезона
Македонија пак ќе падне на листата на ФИФА
Честитка за Пандев и од Мурињо
Сити по круната на „кралевите“
Еден-два победа на Илиоски и на Томовски во Грција
Мејсон ново засилување во Работнички?
Чешка трет пат финалист во Дејвис купот
Пирова победа на одбојкарите над Австрија
Мацари - Пандев е идеален играч
Шпанија во финалето на Дејвис купот
Интер славеше победа на гостувањето кај Торино
МЗТ Скопје го освои Меморијалот „Делибашиќ

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

   


Site Meter


Време
Скопје, 10°C

Ведро

Недела
Ведро
Макс: 28°C, Мин: 13°C

Понеделник
Сончево
Макс: 30°C, Мин: 14°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз - Титова Совладетелка (7)
Грубата смена на аѓутантот, генерал Рапо. Специјално за своите читатели „Утрински весник“ и „Медија принт Македонија“ ги откупија правата на објавување извадоци од книгата „Јованка Броз - Титова совладетелка“
(ИНТЕРВЈУ) Рихард Самел - Ми беше чест да го играм Шпиц
„Ми се допадна дизајнот на Дарко Митревски, Шпиц e со квалитети кои во тоа време беа монополизирани од нацистите: дисцип...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |