Број 2864  среда, 17 декември 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон

Претходен број


Site Meter
Култура
Цревоугодноста е контрапродуктивна за креативниот чин

Југослав Петровски, драмски автор чиј прв роман „Ноќ кога паѓаа ангелите“ ќе биде промовиран денес
Платените убијци се неодолив магнет за публиката

Кон „Опасност во Бангкок“, режија: Оксид и Дени Панг, улоги: Николас Кејџ, Шакрит Јамнарм, Чарли Јеунг
Премиера на куклената претстава „Девојчето со кибритчиња“

„Девојчето со кибритчиња“ прв пат се поставува во Македонија
Во Кинотека филмот „Ангели на отпад“
„Тито без маска“ продадена во илјада примероци
Промоција во Институтот за македонски јазик
„Карамазови“ на Петар Зеленка вечерва на „Синедејс“

Денови на македонскиот етнолошки филм
Македонската филхармонија ќе свири премиерни дела
Најди! во Утрински
Барај со НАБУ