Број 3633  понеделник, 18 јули 2011
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Онлајн вести

Насловна
Site Meter
Хроника

Скопјанец пронајден мртов во хотел

Скопјанецот Рамадан А. (27) во саботата, околу 10 часот, бил пронајден мртов во соба од хотелот „Блу скај“ во Струга, известија од полицијата. Мртвото тело го забележал неговиот цимер, со кој заедно од Скопје допатувал на одмор. Бил извршен увид, по што на телото на Рамадан не биле пронајдени знаци на насилство, па обдукцијата треба да ги утврди причините за смртта.
„Од извршените проверки е констатирано дека починатиот бил зависник од дрога и се лекувал од оваа зависност“, соопштуваат од полицијата. (Г.А.)


#
Статијата е прочитана 1633 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Хроника
Државата ќе заплени стан од најблиските на Даравелски
Жена се удавила во Треска
Без вода на плус 40
Гевгеличанец загина во сообраќајка
Струен удар усмрти брачна двојка

"""