Број 2860  петок, 12 декември 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон

Претходен број


Site Meter
Спорт
Web Special
Македонија седма на ЕП во ракомет

Ракометарките ја победија победија Белорусија со 29:24 за најголемиот успех на европските првенства
Фотогалерија
Максимални напори, минимален пораз

Македонија загуби од Шведска со 24:23 во вториот круг на ЕП, симултанка на Тодоровска (10/12)
Белорусија ја запре забревтаната Германија

Само реми 28:28 за Германките по максималните четири победи
Од бегалец, преку Сент Луис до најдобрите во Бундеслигата

Ѕвездата на Хофенхајм, Ведад Ибишевиќ во 2000 година се пресели во САД како дел од програмата на ОН
Фудбалски вести

Хуанде Рамос дебитира со победа
ЕХФ го суспендира Динчиќ
Најди! во Утрински
Барај со НАБУ