Број 2870  среда, 24 декември 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Наука
Фељтон

Претходен број


Site Meter
Култура
Европските фондови за културата отворени за Македонија

Промовираниот водич за Програмата за култура 2007-2013 на ЕУ ја поедноставува процедурата за апликација
Научни трудови посветени на Јован Ананиев

Во објавениот зборник се и коавторските текстови на познатиот археолог
Македонскиот ПЕН-центар одржа Годишно изборно собрание
Новелата „Сликата на тетка Рашела“ од Томислав Османли во „Лос муестрос“
Концерт на пијанистката Јана Четелова
Откриени спомен-обележја на Рацин и на Конески во ДПМ

Промоција на спотот „Македонија - вечна“ на Милчо Манчевски
Необична промоција на „Индиго Бомбај“ од Јагода Михајловска-Георгиева
Најди! во Утрински
Барај со НАБУ