Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

Придавката „македонски“ се враќа во извештајот на ЕК?

Извори од МНР велат дека годинешниот извештај во голем дел е веќе готов и дека во него оценките се попозитивни од ланските...

Груевски - Македонија нуди најниски трошоци за водење бизнис

Премиерот во интервју за канадската телевизија „Бизнис Њус Нетворк“ во рамки на владината политичко-економска посета на Канада и САД...

Реал Мадрид со ��ити, Борусија и Ајакс во „групата на смртта“

Бранителот на тронот Челзи, заедно со Јувентус е фаворит за понатамошен пласман од групата Е, каде се и Шахтјор и Нордсјеланд...

Вести
Македонија и САД заедно ќе ги спроведуваат законите
Писмото го потпишаа министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска, министерот за правда Блерим Беџети и амбасадорт на САД во Македонија, Пол Волерс
Груевски: Македонија нуди најниски трошоци за водење бизнис
Премиерот во интервју за канадската телевизија „Бизнис Њус Нетворк“ во рамки на владината политичко-економска посета на ...
Бошкоски не даде исказ за Тушевски, му се воспалила вилицата
Поранешниот министер денеска во затворот „Идризово“ требаше да биде сослушан за убиството на Марјан Тушевски...
Ќе избере ли „Кемпински“ локација за хотел во Македонија
Претставници на реномираниот хотелски синџир во изминативе два дена во Скопје разговараа со осум македонски компании, за...
Канадски компании заинтересирани за бизнис во Македонија
На владините бизнис форуми во Канада компании од автомобилската и градежната индустрија покажале интерес за инвестирање ...
Адеми: Владата и коалицијата функционираат во полн состав
СДСМ: Урбанистичкиот план е противзаконски
Промоција на проектот „Размена на документи по службена должност“
Асанж ја критикува Шведска дека не е неутрална
Претседателот на Турција во болничка постела
Кина купува авиони Ербас за 3,5 милијарди долари
Операторот „Вип“ одбележува пет години работа во Македонија
Со 30 милиони евра Владата ке ја спасува металургијата
Загина велосипедист на патот Прилеп - Битола
Самитот на неврзаните во Техеран е темна дамка за човештвото
За смедеревка 10 денари, за вранецот 12 денари за килограм
Рестартирана кланицата за живинско месо „Пилко“
Пол Рајан го обвини Обама дека е „истрошен претседател“
Четврто прскање против комарци
 
Магазин
Добри критики за Дејан Лилиќ во Венеција
Дејан Лилиќ и Франциска Петри на премиерата во Венеција. Нил Јанг ги фали нивните улоги, но не и целосно филмот „Предавство“
Три македонски филма ќе се развиваат на „Браќа Манаки“
Во рамки на 4. „Сценаристичко катче“ избрани се пет проекти, меѓу кои се и Антонио Митриќески, Љупчо Тодоровски и Вардан...
Интерактивна инсталација на грчката уметница Леа Петру
Инсталацијата се базира на светска мапа со димензии 3м х 5м, која содржи 500 сиво обоени квадрати...
Центарот „Интерарт“ се претставува на Саемот за танц во Дизелдорф
Скопје танцов театар вечерва ќе ја има германската премиера на „Човек во ходникот“...
Ликовните колонии се вистински оази
Во комплексот на Меморијалниот центар „АСНОМ - Пелинце“ се одржа уште едно издание на меѓународната колонија „Куманово“...
Заврши уште едно „Славење на пирејот“ во чест на Петре М. Андреевски
Во текот на двата фестивалски дена во селото Слоештица се одржаа изложби, промоции на книги, џез-концерт, проекции на до...
Изложба на наградените дела од „Арт директорс клуб“ од Њујорк
Спорт
Реал Мадрид со Сити, Борусија и Ајакс во „групата на смртта“
Бранителот на тронот Челзи, заедно со Јувентус е фаворит за понатамошен пласман од групата Е, каде се и Шахтјор и Нордсјеланд
Иниеста избран за најдобар фудбалер во Европа
Во конкуренција на Лионел Меси и Кристијано Роналдо, спортските новинари од Европа го избраа шпанскиот репрезентативец А...
Каранфилов 22. со воздушен пиштол од 10 м
Освојувачот на сребрениот медал на ПОИ 2004 во Атина забележа 553 круга со погодоците од 89, 92, 94, 93, 93 и 92 во шест...
Клајстерс ја заврши кариерата во сингл
Британката Робсон во второто коло на Ју-Ес опен беше подобра во два тај-брека против Белгијката, на која и преостана ушт...
Седумка од Лазаров за Замалек
Атлетико Мадрид славеше со 29:25 и во денешното полуфинале на „Суперглоуб“ ќе игра со Ал Сад...
(ФОТО) Свечено отворање на 14. Параолимписки игри во Лондон
Параолимписките игри синоќа беа отворени во Лондон со спектакуларна свечена церемонија, посветена на британските достигн...
Шпанскиот Супер куп за Реал Мадрид
Шахистите и покажаа заби на Унгарија
 

Најнови вести
Време
Скопје, 18°C

Ведро

Четврток
Ведро
Макс: 33°C, Мин: 13°C

Петок
Сончево
Макс: 35°C, Мин: 16°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Недостигот од вода ќе ги натера луѓето да станат вегетаријанци
Хидролозите предупредуваат дека за производство на месо се троши пет до десет пати повеќе вода отколку за производство н...
Шише со порака пронајдено во Северно Море по 98 години
Во него имало поштенска картичка од пет пени, сума која денеска има безначајна вредност, но пред еден век била примамлив...
(ФОТО) Американка опседната со чевли
Дарлин Флајн (57) од Калифорнија има неверојатна колекција од 16.400 чифта чевли, со што го урна сопствениот рекорд за н...
600 острови на пазарот низ светот
Дали приватните острови излегуваат од мода? Елита ги напушта своите луксузни острови, додека сопствениците наидуваат на ...
Ако Кина пропадне?!
На крајот и Кина почнува да „шлајфува“ - балонот во сферата на недвижностите почнува да напукнува, извозот се намалува, ...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 3967, 30.08.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
ОБСЕ бара министрите да седат мадро пред избори
Од моментот кога ќе се кандидираат на избори, членовите на Владата треба да извршуваат само „технички“ надлежности, со цел да се обезбеди јасна одвоеност на државата и политичките партии
Македонците уште го сонуваат катарскиот сон
Катар се' уште го нема потпишано договорот за регулирање на вработувањата меѓу двете држави, иако тоа од поодамна се очекува
Полицајците ќе возат „сеат алтеа“, „Порше“ ќе се жали
За 3,4 милиони евра, МВР ќе набави 150 автомобили од „Ка-дис“, која победи на аукцијата
Мобилните оператори негираат злоупотреби
Освен што се бара оригинална медицинска документација, ако има сомневање, податоците се проверуваат и директно во болниците
Разногласие во Министерството за одбрана за Слупчане
На офицерите треба да им „суди“ Воената дисциплинска комисија формирана од МО, така што евентуална прекршочна мерка, всушност, ќе треба да изрече оној што ја дал наредбатата
Бугарија во паника од македонските промоции
Бугарски европарламентарци очекуваат за Македонија да важат правила за брендирање, како за ајварот
Никој нема се спаси од полициската евиденција?
Со новите измени во Законот за полиција, и да ви побараат лична карта на улица, веднаш станувате дел од базата на податоци во МВР
Препорачано од уредникот
Индустријата во слободен пад, речиси цела година
Од септември минатата година индустријата постојано бележи намалување
Груевски во еден ден во Монтреал и во Торонто
Нема информации како поминал бизнис-форумот во Монтреал

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

Што прават денеска
 


Site Meter


На прво место
Книгите ги раскараа основачите на ВМРО-ДПМНЕ
Гојко Јаковлески во писмо до јавноста упати канонада обвинувања за книгата „Борис Змејковски - современиот Дамјан Груев“ од Бранислав Синадиновски, што беше објавена неодамна
Глобалист
Љупчо Поповски
Поглед
Слободанка Јовановска
Едиторијал
Соња Маџоска
Мислења
Петар Арсовски
Мое ќоше
Ерол Ризаов
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |