Број 3407  петок, 15 октомври 2010
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон
Магазин
Вести
Site Meter
Што прават денеска

Што прават денеска

Катерина Коцевска

актерка

Иако веќе имавме неколку изведби на „Хамлет“- на „Охридско лето“, во Стоби и успешно гостување со претставата во Англија, особено е чувството на возбуда пред скопската премиера. Вечерва, на сцената на матичниот Драмски театар, премиерно го играме „Хамлет“ и со возбуда и нетрпение ја очекувам реакцијата на скопската публика.

Стевче Стојковски

музичар

Вообичаен ден, со голема радост зашто е последен во работната недела. Сепак, ги извршувам работните обврски во МТВ, па им се препуштам на благодатите на семејниот живот. Инаку, во меѓувреме сум во потрага по издавач за цедето со народни песни од Тиквешкиот регион, кое веќе е завршено.

Сузана Гавазова

пејачка

Денеска се пакувам за две патувања и настапи на различни дестинации. Вечерва имам настап во Кавадарци, па во текот на попладнето тргнувам од Струмица. По настапот во Кавадарци се упатувам кон скопскиот аеродром, од каде што полетувам за Виена каде во сабота вечер имам настап.


#
Најди! во Утрински


MEPs voice outrage over Romania's media policy
Hungarian parents paid to keep toddlers at home
Bulgaria deploys helicopters to hunt tax dodgers