-->
Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Забава Хороскоп
Хороскоп
ХороскопОвен

Сфаќате дека ви недостасува поддршка , па решени сте да ги сасукате ракавите и се сами да се снаоѓате. Немојте да дозволите тоа да се одрази на вашиот однос со соработниците кои многу очекуваат од тимската работа. Немате потреба да се повлекувате и дистанцирате.Бик

Се колебате помеѓу две финансиско - професионални понуди. Но се покажува дека ниту една не е идеално решние кое би ги задоволило вашите очекувања. Нема причина да влијаете на саканата личност ,работите сами ќе дојдат на свое место.Близнаци

Пред вас е исклучително успешен професионален ден. Доколку не ја искористите приликата, не очејувајте, размислете зошто тоа ви се случува. Незадоволни сте со развојот на емотивната ситуација. Мислите дека не добивате доволно внимание од партнерот, грешите.Рак

Постојат недоразбирања во професионалните преговори, потрудете се да не се нервирате . Можни се сериозни проблеми со здравјето. Во средбите со партнерот делувате напнато, потрудете се да бидете потрпеливи и не оптеретувајте се со непотребни работи.Лав

Голем дел од припадниците на знакот ќе бидат во состојба многу да зборуваат а малку да работат. Кога е веќе така потрудете се да бидете објективни, не преценувајте се себеси. Потрудете се да добиете конкретна одлука. Од вас се очекува да превземете нешто конкретно.Девица

Доколку ве иритира нечие непрофесионално однесување , потрудете се да ги контролирате своите негативни импулси. Искреноста пред саканата личнот влијае на подобро разбирање. Обратете внимание на правилната исхрана или занимавајте се со спорт.Терезија

Нема причина да очекувате нешто од оние кои не ги поддржуваат вашите ставови. го губите драгоценото време и непотребно инсистирате на вистината. Потребна ви е емотивна дискреција, бидете внимателни и избегнувајте авантуристички идеи.Скорпија

Очигледни се киксеви на емотивен план и тоа поради погрешна проценка. Ова е одличен период за занимавање со уметност. Доколку нешто на материјален план ви создава маки, насочете се кон духовните вредности ако сакате да бидете задоволни.Стрелец

Се трудите да се докажете во работата. Само инертните припадници на знакот, кои ништо не превземаат водат обичен живот. Рационалност ае изразена, а тоа е добро. Потрудете се да се насочите кон сопствените потреби и да престанете да се грижите за другите.Јарец

Не можете да ги промените општите услови и расположение кое владее во професионалните кругови. Постојано нешто ве нервира, затоа најдобро е да се посветие на бракот каде може да најдете мир. Обратете внимание на здравствените проблеми со кој се соочува некој од вашите блиски.Водолија

Изненадна професионална непријатност или расправија со некој близок може да ве исфрлат од контрола. Бидете промислени и не правете проблеми. Партнерот не сака дополнително да ве оптеретува со своите проблеми. Внимавјте на здравјето.Риби

Договор со една личност укажува на можно недоразирање и потенцијален неуспех. Ви недостауваат сериози луѓе покрај вас. Делувате премногу резервирано и дедоверливо, а партнерот нема намера да ве разуверува во вашите емотивни сомнежи.

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

"""

  


Site Meter


Најнови вести
Време
Скопје, -7°C

Слаби снежни врнежи

Понеделник
Локални врнежи од снег
Макс: -4°C, Мин: -8°C

Вторник
Снег
Макс: -2°C, Мин: -9°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Забава | Хороскоп |