Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

Иванов - Да ја создаваме Македонија како слободна и демократска земја

Обраќање на Претседателот на Свечената академија во МОБ по повод 8 Септември - Денот на независноста на Македонија...

Македонските војници неповредени во самоубиствен напад во Кабул

Сите припадници на македонскиот контингент во ИСАФ се добри и сигурни, соопшти Министерството за одбрана во Скопје...

Македонија го слави Денот на независноста

Годинашното славење е во знакот на најавениот спектакуларен концерт на браќата Тавитјан вечерва во Арената „Филип Втори“, на кој ќе настапат многу мак...

Вести
Стано: Билатералните прашања да не бидат пречка за влез во ЕУ
Пораката на портпаролот на еврокомесарот за проширување, Филе доаѓа по прашањето во врска со последните закани од Бугарија
Почна изградбата на автопатската делница Демир Капија - Смоквица
Со изградбата која треба да заврши во 2016 година треба да се комплетира главната оска од Коридорот 10 кој поминува низ ...
Отворен новиот Центар за дијализа во Скопје
Центарот има 34 приклучоци за дијализни машини, а во моментов се поставени 10 кои се купени од Министерството за здравст...
Груевски за Си-Ен-Ен: Невработеноста се појави по распадот на СФРЈ
Премиерот истакна дека Македонија има најниски трошоци за водење бизнис во Европа...
Отворен Споменикот на паднатите херои за Македонија
„Луфтханза“ и синдикатот постигнаа спогодба, штрајкот прекинат
Повеќе улици во Скопје денеска затворени за сообраќај
Осуден авторот на познатиот постер со ликот на Обама
Лорд: БиХ пропушти уште една шанса за членство во НАТО
Куќен притвор за 27 обвинети во „Калдрма“
Честитка од Вељаноски по повод Денот на независноста
„Гугл“ и го честита Денот на независноста на Македонија
Пуштена во употреба новата зграда на Министерството за земјоделство
Државниот врв на прием кај Вељаноски по повод Денот на независноста
Бесплатен автобуски превоз до Скопје со билет за прославата
 
Магазин
(ИНТЕРВЈУ) Денес е се' толку бучно
„Кога сум задоволен од мојата нова музика, јас сум најбогатиот човек на планетава“, вели музичкиот уметник Сашко Костов
Македонски ден на Саемот на книгата во Москва
На македонскиот штанд на кој се донесени над 1.600 книги и обемно количество рекламен и промотивен материјал, се одржува...
Фред Келеман ќе го предводи жирито во Битола
Покрај главното жири, од оваа година и жирито во програмата „Нови визии“ е меѓународно...
Со „Животот на Молиер“ почнува „Ристо Шишков“
Вечерва во Струмица стартува 20. јубилејно издание на Фестивалот на камерен театар „Ристо Шишков“...
Сугестивната фотографија на Лучано Товоли
Публиката на Фестивалот „Браќа Манаки“ ќе го види трилерот „Убиство по броеви“ во чест на годинешниот добитник на „Златн...
Анџелина Џоли на суд поради филмот „Во земјата на крв и мед“
Писателот Јосип Кнежевиќ тврди оти бил шокиран кога слушнал дека продуцентот Ерик Саркич во соработка со Џоли ...
Спорт
(ФОТО) Македонија несреќно поразена на „Максимир“
Репрезентацијата загуби во премиерниот меч во квалификациите за СП 2014 од Хрватска со 1:0 со голот на Никица Јелавиќ
Металург во финалето на квалификациската група за ЛШ
Македонскиот шампион во полуфиналето го совлада австрискиот Алпла Хард со 25:19 и утре ќе се сретне со домаќинот Хаслум...
Хамилтон ја освои пол позицијата во Монца
До Хамилтон во првиот ред ќе биде клупскиот колега Џејсон Батон, кој победи на последната трка во Белгија, а трето време...
Мерит го урна светскиот рекорд на 110 метри со пречки!
Американецот патеката во Брисел ја истрча за 12.80 секунди и за 7 стотинки го подобри светскиот рекорд...
Доделена државната награда „8 Септември“ во областа на спортот
Директорот на Агенцијата за млади и спорт Лазар Поповски наградата за животно дело во конкуренција од 13 пријавени на ко...
Азаренка и Вилијамс во финалето на Ју-ес Опен
Азаренка со пресврт во мечот ја победи Шарапова, која го доби првиот сет со 6:3, а Серена ја надигра Ерани препуштајќи и...
 

Најнови вести
Време
Скопје, 18°C

Ведро

Сабота
Ведро
Макс: 30°C, Мин: 13°C

Недела
Сончево
Макс: 32°C, Мин: 12°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
„Рејбан“ – 75 години култен моден додаток
Ниту една ѕвезда ниту рекламна кампања не постигнала толку голем маркетиншки ефект за очилата за сонце „рејбан“ како фил...
Марио Драги ги осоколи берзите
Европската централна банка ги охрабри инвеститорите со мерките за спречување на должничката криза...
Меѓународната вселенска станица поправена со четка за заби
Станицата што чини стотици милијарди долари двајца астронаути ја спасиja со помаш на четка за заби од три долари...
Скелет на диносаурус е Франкенштајнски амалгам
Дали коските на Tyrannosaurus rex се прошверцувани од Монголија и споени содруги фосили...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 3975, 08.09.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп Саботен магазин
Тутунарите во паника од европските мерки
Ако се забрани ориенталниот тутун, тутунопроизводството во земјава целосно ќе биде уништено
Концерт и академија за Денот на независноста
Споменикот на паднатите херои во центарот на Скопје треба да биде отворен денеска
ДУИ ќе чепка и во Уставот, ама не ја напушта коалицијата
Ставот на интегративците дека ќе бараат нов Устав ако се изгласа законот за бранители за професорот Љубомир Фрчкоски е повик за помирување со ВМРО-ДПМНЕ
Општина Центар со нова наплата на своите паркиркинзи
Новиот систем функционира преку самонаплата, со монети или со хартиени пари, но и со „Ем карта“ за припејд-плаќање
Фоторетровизор
Заврши петтото издание на фестивалот „Пиволенд“, Бора Чорба дојде во Скопје, јавно изјави дека го почитува македонскиот народ, отпеа и си замина
Чаурите од куршумите треба да доведат до убиецот
Детективите имаат многу теории, но не и индиции зошто се извршени бруталните убиства
Интервју - Не се откажувам од Карпош
„Не прифаќам градоначалникот на Скопје да се однесува како риба во аквариум и да гледам дека плоштадот почна да наликува на гробишта“, вели Стевчо Јакимовски, градоначалник на Oпштина Карпош
На руче кај „Амигос“ - Заситен „начос“ и богат чимичангос
Долго ќе го паметите вкусот на пченкарен чипс полиен со кашкавал и тортилја со жолт ориз и пилешко
Обама побара од гласачите да ја заврши работа
Во својот говор претседателот рече дека патот што го нуди може да биде тежок, но на крајот ќе донесе подобар живот
Препорачано од уредникот
Бугарија ја засилува реториката кон Македонија
Претседателот Росен Плевнелиев и' порача на Македонија дека „Бугарија нема да прави компромис со својата историја“
Универзитетот го остави Штип без занаетчии
Штипските фабрики мака мачат да обезбедат кадар за своите погони, бидејќи сите сакаат да студираат

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

 
Што прават денеска
 


Site Meter


Содржини од најновото издание на
САБОТЕН МАГАЗИН


Туризам по мера на гостите во Дихово
„Овде не ви наплаќаат, сами цените колку да платите, но уште не се нашол маж кој би се засрамил до таму – да не плати“, вели Пеце Цветковски
Едиторијал
Јасмина Јовановска
Поглед
Иван Бојаџиски
Мислења
Огнен Малески
Мислења
Ѓорѓи Спасов
Смени го каналот
Јасминка Павловска
Саботни муабети
Огнен Јанески
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |