Број 3272  понеделник, 03 мај 2010
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Site Meter
Што прават денеска

Што прават денеска

Милорад Цајиќ - Цајо

менаџер

Секое утро, па и ова, ја носам ќерка ми Ана Петрула в училиште. Во текот на претпладнево имам неколку состаноци врзани околу спонзорствата на „Леб и сол “. Остатокот на денот е исполнет со тековните работи на порталот на Мај фешн“. Во 16,15 часот ја земам ќерка ми од училиште и заедно ја чекаме мама да се врати од работа.

Даница Митиќ

стоматолог

Почетокот на работната недела - утринско кафе во „Броз“, читање на дневните весници, а прв е „Утрински“ како најомилен. Потоа одам на работа, вообичаена рутина и средба со клиенти, сите до еден пријатели и луѓе што во десниот џеб ја носат насмевката и позитивната мисла. Ако ми влијае инспиративно, вечерта ќе ја поминам во некое кафуле.

Ана Шутиноска

водител

Мислам дека рано утрово ќе пристигнеме од Охрид во Скопје, и јас стандардно, понеделнички сум на работа во радио Антена од 10 до 12 часот. Денов ми е посебен по тоа што ќе присуствувам на коктелот што го приготвува бендот „Bei The Fish“, по повод пуштањето на нивниот спот на регионалниот канал МТВ.


#
Најди! во Утрински