Број 2857  вторник, 09 декември 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter
Култура
Национална галерија - шест децении постоење

Утревечер во Даут-пашиниот амам ќе биде отворена изложба на обновената ликовна поставка
„Гомора“ е најдобар европски филм

Апсолутен триумф на италијанскиот мафијашки филм на Матео Гароне со освоени пет статуетки
Во Охрид свечено отворен првиот Музеј на вода

Премиерот Никола Груевски свечено го отвори првиот музеј на вода со надеж дека ќе биде единствен на пошироките балкански простори
Врачена државната награда „Св. Климент Охридски“

Во име на добитниците за наградата се заблагодари проф. д-р Емилија Црвенковска
Најди! во Утрински
Барај со НАБУ