Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

Доаѓа африканско лето

Од денеска, па до недела ќе биде најтопло досега, доаѓа африканско лето со пеколни жештини. Температурата ќе се зголемува секојдневно за 2-3 степени....

Почнува операцијата „Лондон“

Македонските кошаркари вечерва (23,30 ч.) во Каракас го играат првиот меч во квалификациите за ОИ 2012 против Ангола...

(ЕП 2012) Шпанија освои историска титула!

Шпанија ја совлада Италија со 4:0 во финалето на ЕУРО 2012 и стана првата репрезентација која ја одбранила европската титул��...

Вести
СДСМ во Прилеп: Власта го направи народот сиромашен
Народот повеќе не се плаши, народот сака акција, порача Бранко Црвенковски, лидерот на СДСМ, на синоќешниот партиски митинг во Прилеп
Трифун Костовски размислува да формира партија
Поранешниот градоначалник на Скопје изјави во интервју за неделникот „Граѓански“...
Кривични за пратениците кои гласаа за Законот за лустрацијата
Пратениците заработија кривична пријава од Љубомир Фрчкоски, Владимир Милчин, Ѓунер Исмаил, Бранко Героски, Никола Гелев...
Пожарите во близина на Валенсија излегоа од контрола
Меѓу 20.000 и 45.000 хектари површина се запалени од двата пожара на околу 30 километри западно од Валенсија
Маж во полициска униформа уби тројца војници на НАТО во Авганистан
Кипар го презема претседавањето со ЕУ
Најмалку 17 лица загинаа во напад врз цркви во Кенија
Стартува владината мерка за бесплатен одмор на 3.000 деца
Силен земјотрес ја погоди Кина, 17 лица повредени
Германскиот парламент го одобри фискалниот пакт
 
Магазин
Отворен петтиот Фестивал на француски филм во Охрид
Со проекцијата на историскиот филм „Збогување со кралицата“ на режисерот Беноа Жако и во присуство на сценаристот Жан Туран вечерва во Охрид беше отворен Фестивалот на францускиот филм
Изложба на ликовни автори од Македонија во Софија
Се разведоа Том Круз и Кејти Холмс
Веќе некое време се зборуваше дека нивниот брак е во криза, а добро информираните тоа го препишуваат на религиозниот фан...
Адел очекува бебе
Британската пејачка Адел, која е добитник на осум награди „Греми“ , вчера потврди дека е бремена...
Карла Бруни повторно бремена!
Стомачето веќе не може да се скрие - довчерашната прва дама на Франција пак ќе менува пелени...
Сликање пред публика за роденденот на „Галерија 8“
Спорт
(ЕП 2012) Шпанија освои историска титула!
Шпанија ја совлада Италија со 4:0 во финалето на ЕУРО 2012 и стана првата репрезентација која ја одбранила европската титула
Почнува операцијата „Лондон“
Македонските кошаркари вечерва (23,30 ч.) во Каракас го играат првиот меч во квалификациите за ОИ 2012 против Ангола...
(ЕП 2012) Европското фудбалско првенство во 2020 низ цела Европа
Претседателот на УЕФА, Мишел Платини најави можност ЕП во 2020 година, да се одржи во 12 или 13 градови на „Стариот конт...
(ЕП ВЕСТИ) Бејл во Тотенхем до 2016 година
„Овде сум веќе пет години и уживав во секоја минута од натпреварите. Фановите беа фантастични и на овој начин би сакал д...
Тричковски претставен во Бриж
Македонскиот репрезентативец потпиша на три плус една година за белгискиот клуб...
Филип Ивановски две години во Астана
 
 
Најнови вести
Време
Скопје, 28°C

Ведро

Понеделник
Сончево
Макс: 35°C, Мин: 16°C

Вторник
Ведро
Макс: 34°C, Мин: 17°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

(ИНТЕРВЈУ) Најприроден е патот во кој нема калкулација
„Состојбата во нашата кинематографија е таква што ги насочува младите автори да бидат конформисти“, вели режисерот и сце...
(ИНТЕРВЈУ) По Хрватска, ЕУ ќе се занимава со својот опстанок
„Македонија има проблем со економската стратегија“, оценува Алберт Маес, претседател на Европскиот центар за мир и разво...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 3918, 30.06.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп Саботен магазин
Опозицијата му го расипа мирот на Вељаноски
Претседателот на Собранието се жали на поплава од закони поднесени од опозициските пратеници. Тие пак, тврдат дека тоа е во интерес на граѓаните
Колку можат да бидат искрени еден кон друг Црвенковски и Георгиевски
Здружувањето меѓу некогашните лути политички ривали предизвика експлозија од реакции на политичката сцена
Пиши-бриши со центарот на Скопје
Содржините и намените во „Малиот ринг“ се коригирани повеќе од десет пати
Сите го користат Фејсбук, но никој не го сака
Охридското Езеро дадено под концесија
Охридските рибари владината одлука ќе ја обжалат пред европските институции
Појадок кај... „Бистро - Плаза“ - Здрав сендвич со туна
Се одлучив за овој сендвич затоа што за очите, за видот особено е добро конзервирана туна, а нејзината хранливост многумина ја споредуваат со говедско месо
Намалени новинарските плати во „Фокус“
Менаџментот и раководството демантираат дека имало отпуштања, но потврдуваат дека се намалени платите
Интервју - Опозицијата манипулира со Законот за вработување
Спиро Ристовски, министер за труд и социјална политика
Бруто - надворешниот долг над 4,9 милијарди евра
Во изминатава година најмногу растел јавниот долг, за 465 милиони евра од март лани до март годинава
(ЕП 2012) Италија стои меѓу Шпанија и бесмртноста
Во финалето в недела „фуријата“ ќе игра за одбрана на европската круна и за освојување на третиот пехар во низа по ЕП 2008 и СП 2010
Фоторетровизор
Неделата изобилуваше со културни и политички настани, вредни за одбележување.
Ѓорче Петров ќе добие споменик во родниот Прилеп
Локалната самоуправа ќе ја реконструира и ку��ата и ќе изгради плоштад
Одлеаните дивиденди ги стопија странските инвестиции
Во април нивото на странски инвестиции е намалено за 33,6 милиони евра, затоа што компаниите профитот го испратиле дома
Препорачано од уредникот
Иселениците не мора да вадат македонски пасош
Тутунарите ќе ги добијат субвенциите до понеделник
За два дена производителите добија 14,5 милиони евра субвенции за тутунот

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

  


Site Meter


Содржини од најновото издание на
САБОТЕН МАГАЗИН


Добрите резултати се мојот најголем мотив
„И ФК ’Вардар’ и репрезентација на Македонија ми се атрактивен предизвик. Кога би добил сериозна понуда, не би размислувал многу. А под сериозна понуда не мислам на финансиска, туку понуда со сериозни намери за успех“, вели Ѓоко Хаџиевски
Едиторијал
Александра М. Митевска
Поглед
Билјана Ангеловска
Мислења
Ѓорѓи Спасов
Мислења
Брадфорд Делонг
Мислења
Огнен Малески
Смени го каналот
Јасминка Павловска
Саботни муабети
Огнен Јанески
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |