Број 2871  четврток, 25 декември 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон

Site Meter
Економија

Старо-нов одбор на директори на Берзата

Собранието на акционери на Македонска берза избра нови членови на Одборот на директори на Берзата. За разлика од претходниот состав на Одборот, во новиот има три нови имиња, Соња Николовска од Стопанска банка - Скопје, Ѓорѓи Палевски од „Поштел брокер“ и Михајло Брова Зиков од брокерското друштво на Комерцијална банка. За претседател на ова тело е избран Кристијан Поленак. (С.М.)


Статијата е прочитана 264 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Барај со НАБУ
Економија
Владините мерки не се Библија, порачува „Макстил“
И Русите ги откажуваат инвестициите
Може да останеме без зелените пазари
Први лиценци за поштенските компании
Власта бара нов кредит од 50 милиони евра за патиштата
За избегнати царински давачки 160 кривични пријави
За фармерите по наместо 2,5 денари 4 за литар млеко
НИС продаден на руски „Гаспром“ за 400 млн. евра
Словенија со клуч за странските работници
Четири нови експозитури на Охридска банка
Хипо прва во Австрија ќе добие државна помош