-->
Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Спорт
Пандеви вчера кажаа „да“ и пред бога
Капитенот на фудбалската репрезентација на Македонија вчера правеше свадбена веселба со сопругата Надица и крштевка на Ф...
Почнува операцијата „Лондон“
Кошаркарската репрезентација на Македонија денеска стартува со подготовките за турнирот во Каракас, квалификациски за ОИ...
За секоја победа 4.000, за секое реми 2.000 евра
ФФМ го врати стариот начин на наградување на фудбалската репрезентација, врз основа на меч, по барање на играчите...
Ѓуроски чука на вратата на репрезентацијата
Леворакиот кандидат за Каракас игра за Универзитетот Луизијана како единствен Македонец во А-дивизијата од НЦАА-лигата...
Шпанија по историска титула
Ако го повтори успехот од 1964 година и од 2008 година, Шпанија ќе се израмни со Германија која е рекордер со три европс...
Р. Ирска го наплаќа долгот од СП 2010
По пауза од 24 години Ирците повторно на ЕП, второ за нив во историјата...
Лоренцо најбрз во трката за ГН на Каталонија
Азаренка заврши во Париз
Првата носителка на Ролан Гарос доживеа елиминација од 15. рекет Доминика Чибулкова во осминафиналето...
Шпанија прв фаворит за титулата на ЕП
Ибрахимовиќ ја доби „10“ на Сидорф
Рангник нов тренер на ВБА
Биелса уште една година во Атлетик (Б)
Реми рамно на пораз
Македонија одигра 1:1 на гости кај Фарски Острови во квалификациите за ЕП 2013, утре (14,30 ч.) меч со Данска во Алборг...
Работнички на 149. место во светот
Тетекс со прволигашки статус

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

Што прават денескаSite Meter


Најнови вести
Време
Скопје, 29°C

Ведро

Сабота
Сончево
Макс: 33°C, Мин: 15°C

Недела
Сончево
Макс: 34°C, Мин: 18°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
(ФОТО) Последно „светнување“ на „Паднатите херои“
При крај е уредувањето на покриениот Прометеј, обелискот со жената-ангел со венец во рацете и четирите исправени коњи, д...
Соларен брод чека да заплови во Охридско Езеро
Иноваторот Горан Ангелковиќ има проект за брод кој се движи на сончева енергија и бара инвеститор за да го изгради...
(ИНТЕРВЈУ) Многу е тешко да се измери успехот
„Да не беше филмот ’Продолжи‘, во овие места немаше ни да дојдам, воодушевен сум од убавината и големиот број извонредни...
Салман Ружди: Иран и јас имавме многу интимен однос
Треба да се каже дека Арапската пролет е готова. Младите луѓе кои ги почнаа д��монстрациите беа политички невини. Нависти...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |