-->
Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Втора страница На прво место Политика Македонија Економија Хроника Едиторијал Анализа Мислења Писма Свет Култура Спорт Скопје Забава Некролог Хороскоп Што прават денеска Стил
Хороскоп
23.04.2010, 14:42

Хороскоп

ОВЕН

Истакнати се социјалната природа и желбата за комуникација. Пријатно се чувствувате, бидејќи сте задоволни со сите сегменти од животот. Ви прилега дружењето со Близнаци, кои се динамични и ведри. Партнерот пробува да ве изненади, но ако не успее, не разочарувајте се. Тој неизмерно се трудеше.БИК

Ве посетува една Риба, а со самото присуство чувствувате дека воопшто не е избришана од вашето срце. Потребна и е вашата помош и некој мудар совет. Бидејќи на материјален план се случуваат непријатности, денот може да биде убав само доколку се потпрете на духовноста и на уметноста.БЛИЗНАЦИ

Морате да бидете објективни спрема себеси доколку сакате да извлечете максимум од моменталната ситуација. Се јавува желба за наметнување на нештата за кои не сте квалификувани. Истото може да резултира со нарушување на односите со блиската околина.РАК

Целиот ден се одвива во преиспитување на системот на вредности. Можеби шопингот е начин за да конпензирате со незадоволството. Имате желба да потрошите пари, но истовремено и да заштедите. Изберете нешто, тука нема средина. Умереноста може да биде вистинската солуција.ЛАВ

Прекрасно се чувствувате, најмногу поради успешно завршениот бизнис-проект. Ве очекува напредок во работата, но и успех доколку тргнете кон правење договор. Би требало во периодов да ја дожевеете љубовта на својот живот или да ја разбудите веќе постојната врска.ДЕВИЦА

Здравствената ситуација не е на завидно ниво, но и не е толку лоша и загрижувачка. Добро ќе биде доколку не донесувате значајни одлуки и потези, туку мирно и што повеќе пасивно да го поминете денот. Можеби прошетка во друштво со Лав или Скорпија? Пробајте, нема што да изгубите.ТЕРЕЗИЈА

Доколку бидете разумни и не се оптоварувате со ситни нешта, се' ќе биде во ред. Ќе успеете, пред се', да владеете со самите себеси, а потоа со другите. Во спротивно, нервозата ќе ве следи каде и да одите. Новото работно место е под контрола. Можност за признание.СКОРПИЈА

Важно ви е околината да ги цени вашите напори за она што моментално го работите, па тешко на оној што ќе се спротистави на вашите квалитети. Можни се судири и недоразбирања доколу се обиде да ве потцени некој. Целата енергија ја фокусирате на работата и на статусот. Нема време за љубов.СТРЕЛЕЦ

На проблемите гледате крајно субјективно. Кога подобро ќе размислите, причина за чувствителност немате, но тоа е посилно од вас. Можни се здравствени проблеми, но ќе ги елиминирате доколку навреме преземете конкретни потези. Пат во странство ќе ја подобри финансиската ситуација.ЈАРЕЦ

Пречувствителни сте речиси во секој поглед. Се нервирате поради најмали ситници, спремни да експлодирате во секој момент. Бидејќи тоа никаде не ве води, пробајте да ги зачувате нервите и да ја намалите напнатоста. Подобрете ги односите со партнерот, пријателите и со целото семејство.ВОДОЛИЈА

Иако преферирате да работите во тим, сепак, сакате се' да биде по ваше. Нервирањето и судирите ќе надвладеат доколку не попуштате. Морате да се одлучите меѓу толеранцијата и самотијата. Нема средина. Со партнерот ве очекуваат пријатни моменти, иако не ги исполнува вашите желби.РИБИ

Се советува умереност во работата. Цел е нервниот систем. Беспотребно ги оптоварувате соработниците со прекумерната желба за доминација. Тоа најмногу влијае на една Терезија, со која може да имате спротиставени мислења, но ќе излезете како победник. Емотивни несогласувања.

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

"""

  


Site Meter


Најнови вести
Време
Скопје, -5°C

Претежно облачно

Понеделник
Ведро
Макс: 6°C, Мин: -1°C

Вторник
Магла
Макс: 4°C, Мин: 0°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Втора страница | На прво место | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Едиторијал | Анализа | Мислења | Писма | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Некролог | Хороскоп | Што прават денеска | Стил |