Број 3410  вторник, 19 октомври 2010
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон
Вести
Site Meter
Скопје

Нови прозорци во три училишта

Три училишта и една градинка во Аеродром добија нови прозорци, како дел од проектот „Форуми во заедницата“, финансиран од Швајцарската агенција за развој. Дрвенаријата е заменета во училиштата „Блаже Конески“, „Браќа Миладиновци“ и „Гоце Делчев“ и во градинката „Изворче“. Како што информираат општинарите од Аеродром, заменети се вкупно 300 прозорци. (Дс.Т.)


#
Статијата е прочитана 431 пати.

Испрати коментар

Од: boris
Датум: 19.10.2010 22:14:56
Покрај тоа што сум македонец, сметам дека не е фер учениците во с. Свиларе да се остават скоро цела година без обновено училиште.Па нели оваа влада велеше: "Знаењето е сила,знаењето е моќ"?! Четирите грди скапи лавови сигурно чинат колку реновирање на многу училишта надвор од Скопје.

Најди! во Утрински
Скопје
Патека на пријателство
Црвен тепих за двокатниот автобус
Се отвора канцеларија во Брисел


EU to move ahead on Serbia accession, add tough conditions
Bulgaria's landmark anti-mafia case unravels
Hungary waters down procurement rules for EU presidency