Број 2858  среда, 10 декември 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон

Претходен број


Site Meter
Што прават денеска

Маја Крстевска

дир. на Националната галерија на Македонија

Денешниот ден ми е исполнет со позитивна трема пред вечерашното одбележување на 60-годишнината од постоењето на Националната галерија на Македонија. За нас како институција, а и за јавноста овој јубилеј е од големо значење и вечерва очекуваме гости - еминентни имиња од културата.

Сузана Спасовска

пејачка

Денеска во 11 часот морам да бидам на прес-конференцијата на „Леб и сол“ за претстојниот концерт на бендот на 12 декември. Потоа ќе работам на моето промотивно ДВД, што ќе го носам во Австралија, каде што заминувам по 20 декември на една новогодишна мини-турнеја.

Весна Димитровска

актерка

Вечерва во велешкиот театар во 19,30 часот ќе ја одиграме премиерата на „Веселите жени од Виндзор“. Возбудата и тремата ги скротувам со моите „ритуални“ претпремиерни подготовки. По премиерата, дружење со колегите, веројатно до зори.

Најди! во Утрински
Барај со НАБУ