Број 2869  вторник, 23 декември 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон

Претходен број


Site Meter
Забава

ДЕЈВИД КОПЕРФИЛД

Повреден асистент при изведба на магија

За време на својот настап во Лас Вегас, маѓепсникот Дејвид Коперфилд случајно му ја скршил раката на својот соработник на неколку места и го повредил во пределот на лицето.

Несреќата се случила кога вештачкиот вентилатор што бил поставен на сцената го повлекол за рака помошникот на Коперфилд. Момчето веднаш било пренесено во болница, по што му била извршена операција која траела седум часа.

Инаку, несреќниот настан се случил пред Дејвид да ја прикаже својата уметничка точка, поточно да помине низ ротирачките сечила на вентилаторот.

Наместо извонредната точка на Коперфилд, публиката била сведок на хорор-сцена, која навистина ги исплашила гледачите.

Она што можело да се забележи била крвта од повредениот помошник на сите страни и уште еден присутен, кој се трудел да му помогне на момчето и да го изведе надвор од сцената.

Статијата е прочитана 792 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Барај со НАБУ
Забава
Луда од љубомора
Одличен перформанс
Наскоро пред олтар