Број 2865  четврток, 18 декември 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон

Претходен број


Site Meter
Економија

Ќе се избира супербренд

Стручен совет од 57 членови, меѓу кои претставници на компании и медиуми, маркетиншки и академски експерти, ќе ги избира најдобрите брендови во Македонија. Статусот супербренд ќе го добијат оние стоковни марки кои стручниот совет ќе ги избере преку едноставен начин на гласање. Врз основа на агенциски истражувања, во изборот се влезени 800 домашни и странски брендови. Изборот го изведува организацијата „Супербрендс“ присутна во 82 земји во светот. Според Борут Землич, генерален менаџер на „Супербрендс“, од Македонија како бренд се познати „кафетинот“ и „бекутанот“ на „Алкалоид“. (А.П.)


Статијата е прочитана 72 пати.

Испрати коментар

Од: predlagac
Датум: 18.12.2008 00:45:00
predlog za super brend "VLADA NA REPUBLIKA MAKEDONIJA" Nema brend za koj se trosat poveke pari od ovoj :)

Најди! во Утрински
Барај со НАБУ
Економија
Следува клуч на врата за „Лотарија на Македонија“
„Саса“ пред затворање?
Федералните резерви ги намалија каматите до виртуелна нула
И „Макпетрол“ ќе користи горива од стоковни резерви
„Горни Полог“ се откажа од извозот на јагниња
Ќе се подобри напонот во источна Македонија
Над 80 отсто од фирмите на Интернет
ОПЕК го намалува дневното производство
„Т - мобиле“ доби лиценца за 3-Г
Во следните два месеца „Бучим“ во мирување