Број 2865  четврток, 18 декември 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон

Претходен број


Site Meter
Хроника

Тепачка со метални прачки во Кратово

Едно лице е повредено со метална прачка во тепачка на две групи во ресторанот „Кану“ во Кратово. Инцидентот се случил завчера кога кумановецот М.Т.(31) и неговиот пријател од Кратово И.Д.(21) се степале со Ј.А.(21) и Ј.Ј.(19). Во еден момент И.Д. со метална прачка го удрил Ј.А., нанесувајќи му повреди во главата. Повредениот е пренесен во болница, а полицијата го расчистува случајот.


Статијата е прочитана 221 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Барај со НАБУ
Хроника
Се заокружува истрагата за смртта на кичевскиот новинар
Соња од ТАТ лапнала уште половина милион евра
Запалил бандера оти му исклучиле струја
Сведоците неусогласени каде бил приведен командант Коки
Возачот на Тоше ангажира нов адвокат
Фатен осуденик за убиство во обид
Претепан раководител на рибник во Вруток
Влечеле пари од украдени картички