-->
Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Хороскоп

Хороскоп

 

Овен

Нема да мирувате. Зовриеното либидо ќе ве турка во нови љубовни непогоди. Ќе договорите тајна средба или ќе побарате некое мирно катче во кое ќе завршите нешто што сакате да заштитите од туѓото љубопитство. Минатото е важно.

Бик

Нема да жалите ниту време ниту пари за да го остварите она што веќе подолго го планирате. Позитивен поттик ќе примите од пријателите. Една лице со своите совети ќе ве извади од лавиринтот на недоумици и заплеткани односи. Пронајдете сродна душа.

Близнаци

Ако само малку се потрудите, ќе најдете нови извори на забава и разонода. Едно лице опасно ви се приближува. Ќе ви пречи неговото одлично познавање и читање на вашите слаби страни. Потребни ви се повеќе предизвици и возбудувања.

Рак

Ќе уживате во плодовите на својата работа. Ако моментално не наоѓате задоволство во работата, или немате увид во резултатите од своите постигнувања, стрпете се уште неколку дена. На љубовниот живот му се заканува здодевност. Преземете нешто.

Лав

Немојте да се загрижувате и да паѓате во емотивна летаргија. Љубовните аспекти ви се сосема добри. Се' ќе зависи од вашиот став, помирливост и приспособливост. Ако му ја наметнувате својата волја на партнерот, судирите се неизбежни.

Девица

Ако денеска настаните не течат според вашите очекувања, не губете надеж. Ситуацијата во последен момент може да се сврти во ваша корист. Важно е да ја зауздате вашата нервоза и задржете ја контролата на своите реакции. Не откажувајте се пред крајот.

Терезија

Ако уште од утринските часови се чувствувате мрзливо и поспано, преземете нешто. Лесното раздвижување, повеќе движење и физичката работа ќе ви го подигнат нивото на енергија. Дозволете му на едно лице да ве предупреди на некои недостатоци.

Скорпија

Не дозволувајте да ве кутнат некои помали знаци на телесен замор, болки во грлото или настинки. Ќе го решите тоа многу ефикасно со засилената доза на витамин Ц и „андол“. Вечерното излегување ќе ве освежи духовно и телесно. Не запоставувајте ја забавата.

Стрелец

Лицето што ви се допаѓа ќе ви даде зелено светло. Но, нешто ќе ве кочи да тргнете во акција. Можна е посета или некој друштвен настан во домот. Можен е подарок или парична добивка од родителите, или некои постари членови на семејството. Не збунувајте ги блиските.

Јарец

Вистински момент е да се позанимавате со својата линија. Половина час раздвижување и вежбање во домот ќе бидат доволни. Би можеле да пратите порака на едно лице, кое смета дека неправедно го запоставувате. Размислете зошто е тоа така. Завршете важни телефонски разговори.

Водолија

Ако соберете само малку повеќе храброст, ве очекува прекрасен момент со љубов и страст. Заборавете на она што останало зад вас и обидете се да почнете од почеток. Љубомората или завидливоста на ваше блиско лице ќе ја кочат слободата на движење. Бидете она што сте.

Риби

Вашите работни амбиции се се' поголеми, затоа што главно се' ви поаѓа од рака. Нема да погрешите ако се препуштите на љубовните прегратки на лицето кое подолго време е страсно вљубено во вашите сонливи очи. Тргнете се од вообичаените навики. Бидете внимателни со здравјето.„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

Што прават денеска
 


Site Meter


Најнови вести
Време
Скопје, 13°C

Претежно облачно

Среда
Обилни врнежи
Макс: 20°C, Мин: 9°C

Четврток
Локални грмотевици
Макс: 24°C, Мин: 12°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |