Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

(ВИДЕО) Насмејте се, вие сте на полициска камера!

Со безбедносните камери во Скопје досега регистрирани и доставени околу 150 поднесоци за сообраќајни прекршоци...

Индискиот милијардер ја одолжи посетата во Македонија

Субрата Рој беше на прославата на роденденот на ВМРО-ДПМНЕ...

(ЕП 2012) Роналдо конечно проработе, Португалија во четвртфинале

Португалците ја совладаа Холандија со 2:1, во вториот меч во групата Б, Германија триумфира над Данска со 2:1...

Вести
Грците изгласаа останување во еврозоната со Нова демократија!
Главното прашање во моментов е дали Нова демократија утре ќе успее да формира коалициска влада...
Француските социјалисти освоија апсолутно мнозинство
Претседателот Франсоа Оланд сега ќе може да ги спроведе своите реформи, а ќе располага и со мнозинство во Конгресот...
(ВИДЕО) Насмејте се, вие сте на полициска камера!
Со безбедносните камери во Скопје досега регистрирани и доставени околу 150 поднесоци за сообраќајни прекршоци...
ВМРО-ДПМНЕ наполни 22 години
Груевски вели дека ја обединил десницата...
Судовите ги казнуваат новинарите, Стразбур ги ослободува
За разлика од европската практика, во Македонија речиси и не може да се види пресуда во чие образложение се цитираат ставови на Европскиот суд
МНР на Бугарија реагира за „антибугарски пројави во Македонија“
Со нож и се заканувал на колешка во Парламентот
Тројца загинати во сообраќајна несреќа
Багер усмрти седумгодишно дете
Психички болен татко си го убил синот
„Белград колинг“ наспроти „Скопје гори“
Скопјани ќе ги видат „Орбитал“ и „Паблик енеми“, додека белграѓани и Џони Ротен, „Систерс оф мерси“, „Калт“ и „Фејт ноу мор“
„Алан Форд“ 40 години меѓу Балканците
„Ако сакаш да победиш, не смееш да изгубиш“, „Купете цвеќе за саканата жена, но не заборавајте ја и сопствената“... легендарни цитати од „Алан Форд“, кои кај поранешните ЈУ-генерации остануваат како народни поговорки
 
Магазин
(ВИДЕО) Пет премиери на филмови за опуштено лето
Оживеаја охридските плажи
Ретроспектива на Жилник на „Македокс“
Ќе се реконструира стариот струмички театар
Во ноември ќе почне санацијата и реконструкцијата на стариот театар, во кој последната претстава е одиграна во 1982 годи...
Над илјада рекреативци со велосипед на „МавровоТур 2012“
Собраните средства во висина од 2.500 евра се наменети за Kлиниката за детски болести...
Спорт
(ЕП 2012) „Сценарио 2:2“ повторно закана за Италија
Шпанија и Хрватска вечерва решаваат за себе во групата Ц, додека „азурите“ бараат победа и ќе чекаат нивните конкуренти ...
(ЕП 2012) Роналдо конечно проработе, Португалија во четвртфинале
Португал��ите ја совладаа Холандија со 2:1, во вториот меч во групата Б, Германија триумфира над Данска со 2:1...
(ЕП 2012) Чешка и Грција први четвртфиналисти на ЕП
Во решавачките дуели во групата А, Чесите ја совладаа Полска со 1:0, со идентичен резултат Грците ја добија пресметката ...
(ЕП 2012) Убавицата на првенството за Англија
(ЕП 2012) Франција ги стивна еуфоричните Украинци
(ЕП 2012) Шпанија ја торпедира Р. Ирска
(ЕП 2012) Хрватите и' откинаа бод на Италија
Македонските ракометари по третпат ќе играат на Светско!
Македонската ракометна репрезентација синоќа и покрај поразот од Австрија со 30:27 избори пласман на Светското првенство...
 

Најнови вести
Време
Скопје, 14°C

Ведро

Понеделник
Сончево
Макс: 34°C, Мин: 14°C

Вторник
Сончево
Макс: 35°C, Мин: 17°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Кочо Чакалароски, претседател на Лекарската комора

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 3901, 11.06.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Александров и Делчев изедначени во Скопје
Гоце Делчев е икона на македонската борба, а Тодор Александров е личност со големи контроверзии. Начинот на кој се избрани улиците за премиенување во Скопје сугерира дека е направен идеолошки проект
Интервју - Нема да барам нов мандат
„Во Кочани се живее мачно. Колку вработени, толку невработени. Државата ја заборави Источна Македонија“, нагласува градоначалникот Ратко Димитровски
Преку Дубаи до Австралија и побрзо и поевтино
Со директната авиолинија на „Флај Дубаи“, на граѓаните поблиску ќе им бидат Русија, Украина, Катар, Кувајт, Авганистан
Фотографиите ги покажаа човековите болки
„Фотографијата-лауреат на ’Ворлд прес фото за 2011‘ останува засекогаш во нашата меморија“, вели Роберт Јанкулоски, директор на Македонскиот центар за фотографија
Елена Ристеска се омажи за Бојан Ивановски
Елена облечена во фустан како во бајка, без исклучок, гламурозна, а Бојан во елегантен црн костум со бела кошула и пеперутка-вратоврска
„Гробиштата на странци“ во Авганистан
Дали странците ја научија лекцијата дека е лесно да се нападне, но е многу тешко да се окупира оваа земја
Србија се крсти во Јеремиќ за Косово
Македонија крие како гласала, дали нашето ливче било едно од петте неважечки?
Препорачано од уредникот
Општина Центар повторно ќе се задолжува за катна гаража
Мнозинството на Советот донесе одлука Општината да земе кредит од 3 милиони евра за катна гаража кај „Нова Македонија“
Витамините во таблети можат да бидат и штетни
Лекарите и стручњаците предупредуваат да не се консумираат витамините во преголеми количини

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

Што прават денеска
 


Site Meter


Содржини од најновото издание на
САБОТЕН МАГАЗИН


Принцовите си одат од мојата кариера
Драган Доврлев– директор на Театарот за деца и младинци. „Декамерон“ ќе биде најголемиот и најскапиот проект што сме го имале во Театарот за деца и младинци и со него мораме да докажеме дали ќе не' биде или не!
Поглед
Горан Адамовски
Мислења
Арсим Зеколи
Меридијани
Хелга Новотни
Мое ќоше
Ерол Ризаов
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |