Број 2868  понеделник, 22 декември 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон

Претходен број


Site Meter
На прво место

НСДП настапува сама на изборите

Новата социјалдемократска партија ќе настапи самостојно на локалните и на претседателските избори, изјави вчера лидерот на партијата, Тито Петковски, на одбележувањето на тригодишнината од постоењето на НСДП. Петковски рече дека на овие избори ќе настапат со свои кандидати за градоначалници и за шеф на државата, но ја исклучи можноста тој да се кандидира за претседател. „Изборите се шанса да покажеме дека можеме сами и на локалните и на претседателските избори. Ова се случува во време кога Македонија никогаш не била повеќе изолирана и никогаш немало толку безработица. Сметаме дека ова е добра шанса за афирмација на партијата кај сите луѓе кои сакаат вработувања и побрзо чекорење кон ЕУ и НАТО“, изјави вчера Петковски. Тој најави можност за коалиција со досегашните партнери, СДСМ и ЛДП. (Ж.Х.З.)
Статијата е прочитана 304 пати.

Испрати коментар

Од: milco
Датум: 22.12.2008 01:39:57
taka i treba a ne dai nosat glasovi na samobendisanete a sami ke vidat kolku se.
Од: ОЛИ ЈУЛЧОВСКИ-Струмица
Датум: 22.12.2008 08:50:02
Некогаш на стари години умот ни доага, можеби на Тито му преработи ,,кликерот,, и свати каква ГРЕШКА направи , и на кого му помогна да ја уништи нашата Македонија. Незнам дали е свесн за последиците зошто Грујо е на власт. Е, ТИТО ТИТО,,, личните амбиции многи ќе не коштат сите, со ваш амин и помош овој , САМОАРЕСАН сите ќе не завие во црно. Инаку на изборите ќе поминете катастрофално, бидејќи граганите знаат да казнуват.
Од: saso
Датум: 22.12.2008 09:06:50
znaci nema slepanje e pa zivi bili pa videli kolku vredat
Од: Kole
Датум: 22.12.2008 09:25:40
Kakvi teski demagogii od Tito. Posle piruetata od 360 stepeni na predhodnite izbori nema sto da bara na politickata scena. Ovie blefiranja mu se samo paravan za da go skrie faktot sto e preplasen od ishodot na ovie izbori. Ako ne e taka, zosto togas toj ne se kandidira za pretsedatel? I na vrapcite im e jasno deka SDSM nema nikakvi sansi, a kamo li NSDP. Bas bisakal da gi vidam NSDP kolku glasovi ke osvojat sami. A isto bi sakal da go vidam toa i za LP i drugite mali "partii".

Најди! во Утрински
Барај со НАБУ
На прво место
Прославен Денот на наставата на турски јазик
Малите партии во грч пред изборите
Албанците може да освојат 34 пратеници
Сите на работа, пратениците на распуст
Во Македонија и понатаму ќе се суди за клевета
Донатори со туѓи пари