Број 3362  четврток, 19 август 2010
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Site Meter
Втора страница

VerbatimГолема грешка е да се смета дека нафтата е исчезната и следствено на тоа дека е безопасна

Чарлс Хопкинсон, експертот од Универзитетот во Џорџија заклучува дека 80 отсто од излеаната нафта во Мексиканскиот Залив се' уште е во водата


Вистина е дека ќе ни требаат неколку години за целосно да излеземе од кризата. Секој што ќе тврди поинаку, го сака самиот вашиот глас

Барак Обама, американскиот претседател настојува да ги убеди разочараните гласачи повторно да гласаат за кандидатите на Демократската партија


#
Статијата е прочитана 397 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Втора страница
Заборавено училиште
Македонија без кредибилитет во САД
Нема нов рок за куќните совети