-->
Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Хороскоп

ХороскопОвен

Се обидувате да се дистанцирате од се' што ве оптоварува, а го работите она што ви причинува задоволство. Бидејќи вие многу ретко се занимаваат со спорт, треба да си дозволите прошетки на чист воздух, можеби планинарење. Рекреација би ви годела, па размислете.Бик

Напорен ден - еден чекор напред, два назад. Постојано само проблеми, ама вие сте толку окупирани со работа, што немате време да мислите на проблемите. Тоа е најдобра варијанта, бидејќи наскоро резултатите ќе бидат видливи, па ќе можете да уживате во нив.Близнаци

Чувствителни сте на план на пријателство и љубов. Бидејќи од овие сегменти моментално најмногу очекувате, анализирајте ја ситуацијата. Пожелно е прво сами да си го исчистите дворот. Морате да сфатите дека не сте идеални, па не очекувајте го тоа ни од другите.Рак

Кој за што, вие за пари. Ве очекуваат многу изненадувања на материјален план. За некои Ракови изненадувањата се пријатни, а за некои не се баш добри. Се' зависи од тоа колку јасно постапувавте на работа. Лесно може да паднете во непријатност.Лав

Од околината очекувате премногу, а не сте свесни за лагата со која сте опкружени. Можеби тоа е подобро, бидејќи не се оптоварувате со трачеви, но имајте на ум дека во комуникацијата треба да вклучите екстра внимание.Девица

Бидејќи постои опасност од повреди и операции, свесно внимавајте. Некои припадници на знакот планираат патување, но доколку не можат да го одложат, пожелно е да си ги чуваат куферите, документите и другите предмети за да не станат жртви на измама.Терезија

Комуникативни сте, ама не сте задоволни. Се' ви пречи, ситничарите. Иако имате поддршка од пријателите, им наоѓате мани. Бидејќи станува збор за субјективни тешкотии, пожелно е да се свртите кон попаметни и покорисни работи - учење и стручно усовршување.Скорпија

На проблемите им приоѓате од дистанца. Не сакате во нив да се внесувате претерано, бидејќи не наидувате на интерес за такво нешто. Бидејќи имате деловен успех, добро се чувствувате и сакате да уживате на свој начин. Кога сте во криза, никому не му досадувате.Стрелец

Свртете се кон задоволствата. Бидејќи од партнерот имате материјална корист, се обидувате да добиете повеќе од тоа. Тој нема да може да му одолее на вашиот шарм, па надевајте се на блиска средба. Избегнувајте претерано емотивни реакции.Јарец

Се' се случува ненадејно, непланирано. Познанствата, сојузите, размената на искуства. Уште кога би можеле да не се нервирате. Тензијата станува составен дел од комуникацијата со околината. Затоа се можни препреки придружни со насилство. Пожелно е да се контролирате.Водолија

Никако да мрднете од место. Застанувањата почнаа да ви одат на нерви. Не дозволувајте да се нервирате, бидејќи нервозата влијае на убавината и на здравјето. Бидејќи еден колега ве побудалува, дополнително морате да се стрпите. Ќе дојдат вашите пет минути.Риби

Уживајте. Доколку сте активни и се вклучувате во разни животни токови, шансите да успеете се големи. Времето брзо поминува, па наскоро доаѓаат рестрикции. Затоа, искористете поволен момент за подобрување на материјалната ситуација.

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

 


Site Meter


Најнови вести
Време
Скопје, 15°C

Ведро

Четврток
Локални грмотевици
Макс: 28°C, Мин: 12°C

Петок
Локални грмотевици
Макс: 27°C, Мин: 11°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |