Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

Калиопи под реден број 22 во финалната вечер

По четиригодишна пауза, македонската претставничка со песната „Црно и бело“ успеа да се пласира меѓу финалистите...

Европско движење - ЕУ веднаш да почне пристапни преговори со Македонија

Вака гласи денешната препорака што едногласно беше изгласана на Федералното Собрание на Меѓународното европско движење кое се одржа во Институтот „Мар...

Роналдо и дружината сами по себе инспирација

Подмладениот состав на Тошак вечерва во Леирија ќе има силен тест против Португалија...

Вести
За Груевски критиките од Стејт Департментот се стандардни
Македонскиот премиер ги отфрли острите критики од американскиот Стејт Департмент. Според него, тоа го пишувало и изминатите години за сите земји од регионот
Три бизнис-посети на Италија, една инвестиција
„Технохозе“ засега е единствената компанија која треба во јуни да стартува со производство во Бунарџик...
Нов правилник за дополнителната работа на лекарите
Црвенковски го внесе идентитетот во разговорите со Грција
Бесими: Ќе бараме интензивен дијалог со Грција
Двајца загинати во две тешки сообраќајки
Во Охрид се самоуби жена скокајќи од четврти кат
Тешки кражби во црквите „Св. Петка“ и „Св. Ѓорѓи“ во Младо Нагоричане
Вооружен напаѓач уби две лица во Финска
Малолетна струмичанка грабната и силувана
Брејвик бара да го прогласат за здрав
 
Магазин
(ФОТО) Србија ни подари копија од златна маска од Требениште
Копијата од златната маска треба да биде изложена во новиот Археолошки музеј во Скопје што би требало да биде отворен до крајот на годинава
Калиопи под реден број 22 во финалната вечер
По четиригодишна пауза, македонската претставничка со песната „Црно и бело“ успеа да се пласира меѓу финалистите...
„Здраво млади“ - фестивал што ветува
Првата вечер помина во знакот на диџеите Реболједо од Мексико и Матијас Агуајо од Чиле...
Торстен Вогес и Ханес Вегенер во „Соба со пијано“
Познатите германски актериќе бидат дел од новиот игран филм „Соба со пијано“ на режисерот Игор Иванов-Изи...
Спорт
Македонија ремизираше со Португалија
Во контролниот меч што нашата фудбалска репрезентација го одигра против силната Португалија извојува 0-0
Шумахер најбрз, пол-позицијата сепак за Марк Вебер
Мајкл Шумахер покрај најдоброто време во квалификациите во Монте Карло, поради казна ќе стартува дури од третиот ред&nbs...
Гвардиола се прости од Барса со трофеј во шпанскиот Куп
Каталонците во финалето во Мадрид го совладаа Атлетик Билбао со 3:0...
Коби Брајант десетти пат во најдобрата НБА-петорка
Покрај ѕвездата на ЛА Лејкерс, идеалната петорка ја сочинуваат и Леброн Џејмс, Кевин Дурент, Крис Пол и Двајт Хауард...
 

Најнови вести
Време
Скопје, 15°C

Облачно

Сабота
Обилни врнежи
Макс: 19°C, Мин: 12°C

Недела
Грмотевици
Макс: 21°C, Мин: 8°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 3887, 23.05.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Каде отидоа пријателите на Македонија?
Бивши функционери бараат прием на Македонија во НАТО, актуелните одбиваат да не' стават на агендата
Иванов се враќа со празни раце
Хашката пресуда, на која шефот на државата ги фрлаше сите карти во месеците пред Самитот, не и' помогна на Македонија во Чикаго
Неизвесноста во Грција сопка за Македонија
Сомнеж во Атина дека идната влада ќе има доволно сила да го реши спорот за името
„Гевро“ наместо евро
Германска банка подготвила план за идна грчка евровалута со „г“ пред името европската валута
Секој плус во економијата за Владата е одличен успех
Нашиот банкарски систем е стабилен и отпорен на шокови. Богов и Ставрески порачаа дека штедните влогови на граѓаните се безбедни
Топилницата и денес ги труе велешките деца
Дислокација или покривање на депонијата од троска се можни решенија кои мора итно да се спроведат, советуваат експерти
Европските очекувања од Томислав Николиќ
Новоизбраниот претседател на Србија го повикуваат да го забрза евроинтегративниот пат на земјата
Препорачано од уредникот
Робертсон: Срамно е што Македонија не доби покана
Постојаната блокада на македонското членство во НАТО е неоправдана ги критикува членките на НАТО
Клинички центар стана Комплекс „Мајка Тереза“
По предлог на премиерот Никола Груевски, Владата реши да му даде ново име на Клинички центар

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


На прво место
Куќата на Бектешоски - гордост на семејството
„И денес цел мерак ми е во куќава“, вели сопственикот Трајко Бектеш
Едиторијал
Соња Крамарска
Поглед
Димитар Чулев
Мислења
Нано Ружин
Мое ќоше
Ерол Ризаов
Витраж
Катерина Богоева
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |