Број 3633  понеделник, 18 јули 2011
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
��кономија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Онлајн вести

Насловна
Site Meter
Хроника

Жена се удавила во Треска

Седумдесет и двегодишната Велјана Д. од кичевското село Другово е пронајдена мртва во близина на мостот на реката Треска на патот за Битола, соопшти полиција. Во саботата, околу 10,45 часот, случаен минувач го забележал женскиот труп, по што ги алармирал надлежните. По увидот

било констатирано дека смртта настапила како последица на давење во вода, велат од МВР. (Г.А.)


#
Статијата е прочитана 1267 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Хроника
Државата ќе заплени стан од најблиските на Даравелски
Без вода на плус 40
Скопјанец пронајден мртов во хотел
Гевгеличанец загина во сообраќајка
Струен удар усмрти брачна двојка

"""